Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/prishtina-1212-780x439-1.jpg

Pezullohet ndeshja Lincoln Red Imps-PrishtinaNdeshja kualifikuese për Ligën e Evropës mes Lincoln Red Imps dhe Prishtinës është pezulluar dhe UEFA pritet të marr vendim për këtë ndeshje.

Vendimi është marrë nga autoritetet e Gjibraltarit dhe kësisoj rasti kalon në duart e Komitetit Disiplinor të  UEFA-s.

Prishtinës para ndeshjes i kanë rezultuar tetë futbollistë pozitivë me COVID-19.

Bëhet fjalë për Armend Thaqin, Lorik Boshnjakun, Muharrem Jasharin, Diar Miftarajn,  Alban Muqiqin, Eglant Haxhon, Leotrim Bekteshin dhe Besnik Krasniqin, shkruan Telegrafi.

Prishtina duke festuar triumfin në Kupën e Kosovës (Foto: FC Prishtina/Facebook)

Tani futbollistët e Prishtinës pritet të rikthehen në Kosovë.

Zyrtari i FC Prishtinës, Kushtrim Sopa, ka konfirmuar që skuadra do të kthehet në shtëpi.

“Shteti i Gjibraltarit nuk e ka lejuar zhvillimin e ndeshjes, ani pse ne i patëm të gatshëm lojtarët për të nisur takimin”, deklaroi Sopa për “RTK”.

Prishtina në pritje për tu nisur për Kosovë

Prishtina mbetet në pritje të vendimit final të UEFA-s për fatin e takimit, ku së shpejti mund ta kemi nj të tillë.

Të fundit

Messi befason me deklaratën e tij

Pas një vere të turbullt dhe një raporti të nderë me klubin, që për pak solli ndarjen e bujshme të Lionel Messi me Barcelonën, “Pleshti” ka ndryshuar qëndrim. Me tone dhe fjalë të ndry

Muriqi rezulton negativ edhe në testin e dytë

Futbollisti kosovar, Vedat Muriqi mund të udhëtoj në Romë qysh nesër. Gazetari i njohur, Arlind Sadiku mëson se sulmuesi kosovar ka rezultuar negativ edhe në testin e dytë. Muriqi pritet që k

U turpërua nga Leicester City, flet Guardiola

Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka deklaruar se skuadra e tij ishte nervoze në ballafaqim me Leicester Cityn si dhe ka vënë në dyshim mentalitetin e ekipit të ti pas humbjes me rezultat

Messi lojtari i katërt në histori të La Ligas që shënon gola në 17 edicione rresht

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është bërë vetëm lojtari i katërt në histori të La Ligas që ka shënuar gola në 17 edicione rresht në këtë kampionat. Messi realizoi një gol nga penallt

Rusët kërkojnë kapitenin e Kombëtares

Sirenat ruse në merkato bëhen më të forta për Elseid Hysaj. Mediat italiane bëjnë të ditur se Spartaku i Moskës vazhdon të këmbëngulë për të marrë shërbimet e kapitenit të kombëtare

Aston Villa dhe Leipzig tërhiqen nga blerja e Rashicës

Milot Rashica ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij edhe pse shumë skuadra ishin në kërkim të sulmuesit nga Kosova. Rashica ende po stërvitet me Werderi, ndërsa nga ana tjetër klubet e in

Info Tjera