Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/calabria.milan_.gestaccio.2021.750x450.jpg

Pioli në “telashe” rreth formacionitPas fitores së vështirë kundër Xhenoas, Milani po kërkon suksesin e dytë radhazi në “San Siro”, në përpjekje për të siguruar zonën e Ligës së Kampionëve në Serie A.

Kundërshtari është Sasuolo, që nuk ka shumë për të kërkuar nga ky kampionat.

Ka kaq shumë dyshime për trajnerin Stefano Pioli lidhur me formacionin.

Ai duhet të merret me problemet fizike të Benacer, Çalhanoglu, Teo Hernandez dhe Ibrahimoviçit.

Në mesfushë, pra, Meité mund ta shihte veten pranë Kesié, ndërsa në sulm po shkohet drejt konfirmimit të Rafael Leao. Alternativa është Rebiç, me Krunic në mbështetje.

Në mbrojtje, Hernandez duhet të shtrëngojë dhëmbët, ndërsa Dalot është ende favorit ndaj Kalabria, që është rikuperuar.

Romanjoli do të fillojë nga stoli,ndërsa Kjaer dhe Tomori do të luajnë si titullarë. Sfida Milani-Sasuolo, do të nis në orën 18.30.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera