Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/Screenshot_16-9.png

Pochettino beson se PSG mund të përmbysë rezultatinTrajneri i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino, beson se skuadra e tij mund të përmbysë rezultatin në ndeshjen e kthimit

 

Pas ndeshjes, Pochettino në një deklaratë ka thënë se gjithçka është e mundur dhe ndeshja e kthimit do t’i sqarojë gjërat.

“Ne kemi luajtur suhmë mirë në pjesën e parë, mirëpo dështuam të shënonim në pjesën e dytë. Nuk ka nevojë për një analizë të gjatë, detajet ishin ato që vendosën ndeshjen”, ka thënë argjentinasi.

Tutje, Poch nuk komentojë asnjërin nga lojtarët e tij, por vetëm lavdëroi ata duke thënë se kanë qenë të mirë në këtë ndeshje.

“Do të përgatitemi për ndeshjen e radhës dhe besojë se mund të bëjmë diçka speciale aty”. përfundoi ai.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet më 4 maj në “Etihad Stadium”.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera