Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/pochetino.jpeg

Pochettino: Duhet të punojmë më shumëParis Saint Germain e humbi duelin ndaj Monacos në “Parc des Princes” në kuadër të javes së 26-të të Ligue 1.

Pochettino nuk ishte i kënaqur me paraqitjen e skuadrës, ku vlerësoi se parisienët duhet të punojnë më shumë në mënyrë që të arrijnë sukses.

“Mendoj që i ndoqëm më shumë sesa ishte e nevojshme dhe pësuam gol herët, nuk krijuam shumë shanse”, tha ai.

“Nuk ishim mjaftueshëm të mirë për këtë humbëm ndeshjen”, shtoi ai.

“Ndryshimet e mia? I bëra para golit dhe golat e Monacos ndryshuan dinamikën e lojës”, tha Pochettino.

“Patëm kontrollin mbi 75 minuta të ndeshjes, por nuk arritëm të bëjmë diçka. Normalisht, ata u mbrojtën mirë, urime për Monacon. Duhet të punojmë dhe të mundohemi të zgjidhim këtë lloj situate”, përfundoi Maurizio Pochettino.

Të fundit

Manchester United fiton derbin ndaj Manchester Cityt

Manchester United e ka fituar derbin ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier. Pas vetëm dy minutash lojë në stadiumin Etihad, Djajtë e Kuq kaluan

Zgjedhjet presidenciale, Barcelona voton në Camp Nou

Sot po mbahen zgjedhjet për president të Barcelonës, pasi fillimisht u shtyen në janar për shkak të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kataluni. Ylli i Barcelonës, Messi ka shfry

Ibrahimovic me mesazh fantastik

Zlatan Ibrahimovic shpjegoi pse ai u bë nikoqir i ftuar në Festivalin e Muzikës Sanremo. Sulmuesi i Milanit shkaktoi një polemikë të madhe për vendimin e tij për të kaluar javën duke pritur

Messi dhuron një asistim fantastik për Jordi Alban, Barça në avantazh ndaj Osasunas

Argjentinasi ishte protagonist në golin e shënuar ndaj Osasunas, të cilin e shënoi Jordi Alba, transmeton lajmi.net. Messi me një pasim të gjatë dhe maestral e gjeti spanjollin i cili shënoi n

Ky lojtar luan si unë, do jetë pasardhësi im dhe nuk bëj shaka

Messi dhe Ronaldo janë në fundin e karrierës së tyre dhe të gjithë po kërkojnë për pasardhësit e tyre. Mbappe është më i mundshmi nga ajo, që ka treguar deri më tani në fushë. Edhe Pe

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Info Tjera