Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/pogba.jpg

Pogba drejtë rikthimit tek JuventusEmri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos.

Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe.

Me ekipin italian ka mbetur shumë i lidhur dhe komenti i fundit ka ndezur shpresat e një rikthimi.

Pogba ka kontratë me Manchester United deri në verën e vitit të ardhshëm dhe largimi i tij është i paevitueshëm nëse nuk vjen rinovimi i kontratës. Max Allegri e do në ekip, teksa ka menduar Claudio Marchisio ta ngacmojë në lidhje me mundësin e kalimit te “Zonja”.

Biseda mes Marchisio dhe Pogba

“Na duhet një si ti në Torino, kështu që jepi, rikthehu“, shkruan ish-mesfushori i Juventusit në rrjetet sociale. E menjëhershme edhe përgjigja e Pogba: “Ok Princ, Torino destinacioni i ardhshëm“, komenton 28-vjeçari, fjalë që kanë gëzuar tifozët e klubit italian.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Info Tjera