Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/portieri.png

Portieri legjendar shpall kandidaturën për presidentIsh-portieri i Paraguait, Jose Luis Chilavert, tashmë është fokusuar në një fushë tjetër. Bëhet fjalë për politikën dhe 55-vjeçari ka shpallur zyrtarisht kandidaturën e tij për president.

Këtë lajm e ka zbuluar gazeta kombëtare “La Nacion”, që konfirmon kandidaturën e Chilavertit. Tashmë është shpërndarë dhe fletushka e tij në vend me moton “Krenar që jam paraguaian”.

Jose ka luajtur për kombëtaren e tij nga viti 1989 deri në 2003 dhe ka zhvilluar plot 74 ndeshje. Edhe pse ai ishte një portier, kjo nuk e pengonte atë të shënonte, pasi ka arritur ta dërgojë topin 8 herë në rrjetë. Kujtojmë që zgjedhjet presidenciale do të zhvillohen në vitin 2023.

Të fundit

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Info Tjera