Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/barcelona-prishtina.jpg

Prishtina pas ndeshjes me Barcelonën: Pavarësisht rezultatit, jemi krenarë me djemtë tanëMabetex Prishtina ka zhvilluar ndeshjen e saj në kuadër të Ligës së Kampionëve për raundin e 32-të kundër Barcelonës.

Barcelona, si kampione në fuqi, ka mposhtur lehtë Prishtinën me rezultat të thellë 9-2, transmeton lajmi.net.

Në këtë ndeshje, lojtari më i vlerësuar nga ekipi prishtinas ishte Mërgim Dervishaj, i cili shënoi dy gola.

Pas ndeshjes, përmes një postimi në rrjetin e tyre social Facebook, Mabetex Prishtina ka reguar duke thënë: “Pavarsisht rezultatit, jemi krenarë me djemtë tanë që në sfiden e parë jashtë vendit, arritën të tregojnë kualitetin e tyre”.

 

Pavarsisht rezultatit, jemi krenar me djemt tanë që në sfiden e parë jashtë vendit, arritën të tregojnë kualitetin e tyre 💙.

Një jetë, një Prishtinë!

Posted by FC Prishtina Futsal on Friday, January 15, 2021

Të fundit

Manchester United fiton derbin ndaj Manchester Cityt

Manchester United e ka fituar derbin ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier. Pas vetëm dy minutash lojë në stadiumin Etihad, Djajtë e Kuq kaluan

Zgjedhjet presidenciale, Barcelona voton në Camp Nou

Sot po mbahen zgjedhjet për president të Barcelonës, pasi fillimisht u shtyen në janar për shkak të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kataluni. Ylli i Barcelonës, Messi ka shfry

Ibrahimovic me mesazh fantastik

Zlatan Ibrahimovic shpjegoi pse ai u bë nikoqir i ftuar në Festivalin e Muzikës Sanremo. Sulmuesi i Milanit shkaktoi një polemikë të madhe për vendimin e tij për të kaluar javën duke pritur

Messi dhuron një asistim fantastik për Jordi Alban, Barça në avantazh ndaj Osasunas

Argjentinasi ishte protagonist në golin e shënuar ndaj Osasunas, të cilin e shënoi Jordi Alba, transmeton lajmi.net. Messi me një pasim të gjatë dhe maestral e gjeti spanjollin i cili shënoi n

Ky lojtar luan si unë, do jetë pasardhësi im dhe nuk bëj shaka

Messi dhe Ronaldo janë në fundin e karrierës së tyre dhe të gjithë po kërkojnë për pasardhësit e tyre. Mbappe është më i mundshmi nga ajo, që ka treguar deri më tani në fushë. Edhe Pe

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Info Tjera