Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/messi.png

PSG flet për Messin edhe në dhomat e zhveshjesLeandro Paredes, një ditë përpara ndeshjes ndaj Barcelonës, ka thënë se ata bisedojnë shpesh për transferimin e Lionel Messit në klubin e tyre.

Mesfushori argjentinas, konfirmoi edhe një herë se PSG janë shumë të interesuar për të siguruar shërbimet e bashkëkombasit të tij.

Megjithatë, Paredes tha se ata janë më të interesuar një herë për ndeshjen ndaj Barcelonës.

“Ne bisedojmë shumë mbi çështjen e Messit, mirëpo tani nuk dua të flas për një gjë të tillë. Kemi një ndeshje të rëndësishme përpara dhe dua të fokusohem vetëm aty”, u shpreh mesfushori.

Ai tutje shpjegoi se të luash kundër Messit do të thotë të konsolidoheni më shumë në mbrojtje dhe ta mbani topin më shumë.

PSG së fundmi kanë shprehur shumë interesim për të transferuar kapitenin e Barcelonës në klubin e tyre gjatë verës.

Të fundit

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Liverpool ka gati zëvendësuesin e Klopp

Zëra të shumtë kanë nisur të spekulojnë se Jurgen Klopp mund të largohet nga drejtimi i Liverpool në fund të sezonit. Pas plot 6 vitesh në krye të “The Reds”, trajneri gjerman duket se

Messi çon Barçën afër kreut

Kur Lionel Messi është në formë, Barcelona fiton pa probleme. Argjentinasi ishte vendimtar sot në fitoren 2-0 që mori ekipi katalanas në fushën e Sevilla-s, e cila vinte pas 6 fitoreve radhazi

Info Tjera