Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/Marco-Verratti-et-Alessandro-Florenzi-1001021.jpg

PSG merr lajmin pozitiv para takimit me BayerninDyshja e Paris Saint Germain, Marco Verratti dhe Alessandro Florenzi janë shëruar me sukses nga COVID-19.

Sipas L’Equipe, Marco Verratti dhe Alessandro Florenzi janë rikuperuar nga COVID-19 dhe mund të jenë në dispozicion kundër Bayern Munichut të martën.

Të dy lojtarët rezultuan pozitivë për COVID pas kthimit të tyre nga detyra me Kombëtaren italiane dy javë më parë.

Italia pati një shpërthim në kampin e saj, pasi De Rossi dhe tetë lojtarë rezultuan pozitivë.

Por, sipas disa mediave në Francë tani thuhet se testet më të fundit të testimeve të kryera nga Florenzi dhe Verratti rezultuan negative.

Lojtarët humbën ndeshjen e parë ndaj Bayernit, por tani ata mund të paraqiten në të dytën.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera