Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/neymar-psg-1100x620-1.jpg

PSG rikthehet i frikshëmMe Pochettino-n në stol dhe Mbappe, Neymar, Di Maria dhe Icardi në fushën e lojës, PSG rikthehet një skuadër e frikshme në Francë.

Forcën e kampionëve, këtë të premte, e provoi Montpellier, e cila u mund me rezultatin e thellë 4-0.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me golin e vetëm të shënuar në minutën e 34 nga Mbappe, ndërsa brenda 3 minutave në pjesën e dytë, PSG realizoi edhe 4 gola të tjerë.

Neymar, Icardi dhe sërish Mbappe, vulosën suksesin e tretë radhazi të kryeqytetasve në Ligue 1.

Me këtë fitore, PSG shkon në kuotën e 45 pikëve, 3 më shumë se Lille e vendit të dytë.

Të fundit

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Milani nuk dorëzohet për futbollistin e Fulhamit

Gjiganti italian AC Milan ka shfaqur interesim për futbollistin e Fulhamit, Zambo Anguissa, shkruan “Goal”! Milani e ka “shigjetuar” edhe verën e kaluar mesfushorin defanziv, por nuk u arrit

UEFA po mendon t’ia marrë të drejtën e organizimit të ndeshjeve tri qyteteve të mëdha evropiane për Euro 2021

UEFA po mendon të bëjë disa ndryshime sa i përket organizimit të Kampionatit Evropian Euro 2021, por që do të mbahet këtë vit. Qytetet si Dublin (Irlandë), Glasgow (Skoci) dhe Bilbao (Spanj

Kolollit i duhet ende kohë

Benjamin Kololli ende nuk është i gatshëm për lojë. Lajmi është bërë i ditur nga trajneri i skuadrës së FC Zuerichut, Massimo Rizzo. 28-vjeçari, reprezentues i Kosovës, është duke i mun

Dembele ka shënuar një supergol ndaj Sevillës (Video)

Ousmane Dembele sapo ka shënuar një supergol për Barcelonën në ndeshjen ndaj Sevillas, duke ia kujtuar tifozëve se sa i talentuar është ai. Blaugranat mbyllen pjesën e parë të ndeshjes kthy

Klopp tregon objektivin në Premier League

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka mbajtur një konferencë për media para derbit me Chelseat që zhvillohet të enjtën. Klopp theksoi se skuadra e tij synon të jetë në top 4-she. “Para n

Info Tjera