Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/auto_bernabeu1618053665.jpeg

Punimet në stadiumin e njohurNdërtimet e reja në kuadër të stadiumit Santiago Bernabeu po vazhdojnë me një ritëm të shpejtë, dhe tani ka pamje nga brenda.

Më parë keni parë vetëm paraqitje 3D të asaj se si do të duket toka kur të përfundojë e gjithë puna, ndërsa të gjitha fotografitë dhe videot e ndërtimit kanë ardhur nga jashtë.

Për ata që kujtojnë ndeshjen e fundit të Real Madridit, imazhet do të jenë shumë larg nga ajo që ju mbani mend me shumë prej strukturës së çatisë të çmontuar, shumë vende në rrëmujë dhe fusha me shumë gropa.

Punimet priten që të përfundohen deri në vitin 2023, derisa projekti kushton gati një miliard euro.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera