Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/ramos-2-780x439-1.jpg

Ramos do të mungojë në ndeshjen Real Madridi – Inter dhe dy të tjera në La LigaReal Madridi konfirmon se Sergio Ramos do të humbasë ndeshjen e ardhshme të Ligës së Kampionëve kundër Interit për shkak të një dëmtimi në këmbë.

Mbrojtësi dhe kapiteni morën dëmtimin gjatë ndeshjes me kombëtaren spanjolle të mërkurën në mbrëmje, kur Spanja mposhti keq Gjermaninë 6-0 për të rezervuar vendin e parë për në ‘Four Final’ të Ligës së Kombeve.

Klubi i tij e ka konfirmuar që Ramos ka një dëmtim në këmbë, ku do të mungojë në ndeshje me Villarreal, Inter dhe Alaves.

Ky lloj dëmtimi zakonisht merr kohë deri në tre javë pushim, që do të thotë se ai me siguri do të humbasë udhëtimin e Ligës së Kampionëve në San Siro më 25 nëntor që është ndeshje vendimtare për grupin.

Është një grup shumë i ngushtë, pasi Borussia Monchengladbach është në krye me pesë pikë, i ndjekur nga Real Madridi dhe Shakhtar Donetsk me nga katër, pastaj Interi me vetëm dy.

Të fundit

Di Maria pritet t’i bashkohet Interit në janar

Angel di Maria pritet që në afatin kalimtar të janarit të largohet nga Paris Saint-Germain. Thomas Tuchel nuk llogaritë më në lojtarin argjentinas dhe do e lejojë shitjen e tij në afatin e di

Atletico fiton derbin kundër Valencias

Atletico Madrid e ka mposhtur si mysafirë Valencian për t’u barazuar me pikë me Real Sociedadin në La Ligën spanjolle. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutat e fundit të pjesë

Topalli e shpëton ekipin nga humbja

Futbollisti nga Kosova, Jetmir Topalli ka shënuar sot gol në Superligën e Turqisë. Ish futbollisti i Ballkanit, u inkuadrua në lojë në minutën e 89′ dhe duke shënuar në minutën e 5′ sht

Ronaldo mungon në ndeshjen e radhës

Ronaldo do të pushohet për ndeshjen me Beneventon. Tashmë është zyrtare, Cristiano Ronaldo nuk është ftuar për ndeshjen që Juventusi do ta zhvillojë sonte nga ora 18:00 me Beneventon. Andrea

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçare

Klubi nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratave me gjashtë lojtarë të ekipit të parë, duke treguar besimin tek ta dhe seriozitetin e klubit për të vazhduar në nivele

Rashica afër hapit tjetër të madh në karrierë

Aston Villa do të tentojë sërish transferimin e sulmuesit Milot Rashica. Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës qëndroi sërish te Werder Bremen, pasi marrëveshja dështoi për t’u transferuar

Info Tjera