Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/ramos-2.jpg

Ramos në radarin e shumë klubeveMbrojtësi spanjoll ka hyrë në muajt e fundit të kontratës me Real Madrid, dhe nga janari është i lirë të negociojë me klubet tjera, për një transferim të lirë në qershor.

Në mediet e huaja raportohet se “gjashtë të mëdhenjtë” kanë treguar interesim për nënshkrimin e Ramos.

Real Madrid në anën tjetër dëshiron qëndrimin e tij, dhe po përgatitet për bisedime intensive për vazhdimin e kontratës.

Por, kjo nuk i ka ndalur skuadrat si Liverpool, Manchester City, Manchester United, Chelsea, Arsenal dhe Tottenham që të arrijnë deri te përfaqësuesit e Ramos, për të shprehur interesimin e tyre.

Ramos te Real Madrid është transferuar në vitin 2005 nga Sevilla.

Të fundit

Di Maria pritet t’i bashkohet Interit në janar

Angel di Maria pritet që në afatin kalimtar të janarit të largohet nga Paris Saint-Germain. Thomas Tuchel nuk llogaritë më në lojtarin argjentinas dhe do e lejojë shitjen e tij në afatin e di

Atletico fiton derbin kundër Valencias

Atletico Madrid e ka mposhtur si mysafirë Valencian për t’u barazuar me pikë me Real Sociedadin në La Ligën spanjolle. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutat e fundit të pjesë

Topalli e shpëton ekipin nga humbja

Futbollisti nga Kosova, Jetmir Topalli ka shënuar sot gol në Superligën e Turqisë. Ish futbollisti i Ballkanit, u inkuadrua në lojë në minutën e 89′ dhe duke shënuar në minutën e 5′ sht

Ronaldo mungon në ndeshjen e radhës

Ronaldo do të pushohet për ndeshjen me Beneventon. Tashmë është zyrtare, Cristiano Ronaldo nuk është ftuar për ndeshjen që Juventusi do ta zhvillojë sonte nga ora 18:00 me Beneventon. Andrea

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçare

Klubi nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratave me gjashtë lojtarë të ekipit të parë, duke treguar besimin tek ta dhe seriozitetin e klubit për të vazhduar në nivele

Rashica afër hapit tjetër të madh në karrierë

Aston Villa do të tentojë sërish transferimin e sulmuesit Milot Rashica. Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës qëndroi sërish te Werder Bremen, pasi marrëveshja dështoi për t’u transferuar

Info Tjera