Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/e9b39816-0001-0004-0000-000001433671_w1600_r1.5_fpx50_fpy47.jpg

Ramos në telashe me Real MadridReal Madridi ka probleme ekonomike dhe nuk po arrin të rinovojë me kapitenin Sergio Ramos.

Ky i fundit nuk ka arritur të gjejë marrëveshjen me drejtuesit e klubit spanjoll dhe po mendon largimin.

Kapitenit i është kërkuar që të rinovojë duke pranuar ulje page, por një kusht i tillë nuk i ka pëlqyer spanjollit.

Ramos ka shumë ekipe pas vetes dhe me shumë mundësi mund të largohet nga Madridi.

Ai nuk është i vetmi që pritet t’i japë fund karrierës së tij me Madridin, pasi në të njëjtën situatë është dhe Lucas Vazques.

Ky i fundit nuk ka rinovuar pasi i është kërkuar të heqë dorë nga një pjesë e rrogës së tij.

Të fundit

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Liverpool ka gati zëvendësuesin e Klopp

Zëra të shumtë kanë nisur të spekulojnë se Jurgen Klopp mund të largohet nga drejtimi i Liverpool në fund të sezonit. Pas plot 6 vitesh në krye të “The Reds”, trajneri gjerman duket se

Messi çon Barçën afër kreut

Kur Lionel Messi është në formë, Barcelona fiton pa probleme. Argjentinasi ishte vendimtar sot në fitoren 2-0 që mori ekipi katalanas në fushën e Sevilla-s, e cila vinte pas 6 fitoreve radhazi

Info Tjera