Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/RASHICA80.jpg

Rashica afër hapit tjetër të madh në karrierëAston Villa do të tentojë sërish transferimin e sulmuesit Milot Rashica.

Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës qëndroi sërish te Werder Bremen, pasi marrëveshja dështoi për t’u transferuar në verë.

Ekipi anglez e nisi mirë Premier Leaguen, por më pas pati oshilacione të mëdha.

Rashica nuk është vetëm në gjurmët e Aston Villas, por dhe të Leipzig, Bayer Leverkusenit dhe Wolfsburgut.

Lojtari pëlqehet shumë nga këto klube. Ai dëshiron të largohet nga ekipi i tij dhe bëjë një hap më shumë në karrierën e tij futbollistike.

Të fundit

Interi ofron Eriksenin për Torreiran

Interi është duke menduar për një marrëveshje shkëmbimi kokë më kokë Christian Eriksen-Lucas Torreira. Zikaltrit kanë nevojë për një zëvendësues të Marcelo Brozovicit dhe po mendojnë

E ardhmja e pasigurt e Lampard

Frank Lampard ka thënë se e ardhmja e tij është jashtë kontrollit, me presionin që i është rritur si trajner i Chelseat. The Blues u mposhtën 2-0 në udhëtim te Leicesteri në kuadër të ja

Granit Xhaka po kalon nëpër një formë jetësore te Arsenali

Granit Xhaka dhuroi një paraqitje spektakolare në fitoren 3-0 të Arsenalit kundër Newcastle United në kuadër të javës së 19-të në Ligën Premier. Mesfushori shqiptar përveç se u vlerësua

Reagon Pirlo: Ishim shumë pasivë

Juventus humbi ndeshjen e Derby d’Italia ndaj Inter të dielën, ndërsa Andrea Pirlo, u shpreh paksa i zhgënjyer me paraqitjen dhe kërkoi nga ekipi të reagojë në mënyrë të mënjëherëshme

Ademi e Duka japin premtimet e mëdha për vitin 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Futbollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Futbollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e autores dhe moderatores Luana Vjollca në

Messi i bashkohet ekipit ani se pjesëmarrja e tij në fushë është e dyshimtë

Ronald Koeman nuk do të lërë asnjë futbollist në Barcelonë. Do t’i marrë të gjithë me vete në Sevilje për finalen e parë të sezonit, përfshirë këtu edhe lojtarët e dëmtuar si Pike,

Info Tjera