Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/rashica.png

Rashica vendos këtë rekord te Werder BremenWerder Bremen ka organizuar një ankand, teksa ka shitur online fanellat që futbollistët kishin veshur në ndeshjen kundër Schalke 04. Kjo ishte herë e tretë që klubi gjerman e bënte një ankand të tillë në Matchwornshirt.com.

Nga shitja e fanellave janë përfituar 12698 euro, që do të shkojnë të gjitha për Fondacionin SV Werder Bremen, që promovon sportin për fëmijë dhe të rinj në qytetin e Bremenit prej shumë vitesh.

Klubi gjerman ka publikuar të dhënat dhe zbulohet se fanella e Milot Rashicës është ajo që është blerë me çmimin më të shtrenjtë në ankand. 855 euro janë paguar për fanellën e sulmuesit dardan, ndërsa për fanellat e Theodor Gebre Selassie dhe Leonardo Bittencourt u paguan 739 dhe 725 euro.

Të fundit

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Liverpool ka gati zëvendësuesin e Klopp

Zëra të shumtë kanë nisur të spekulojnë se Jurgen Klopp mund të largohet nga drejtimi i Liverpool në fund të sezonit. Pas plot 6 vitesh në krye të “The Reds”, trajneri gjerman duket se

Messi çon Barçën afër kreut

Kur Lionel Messi është në formë, Barcelona fiton pa probleme. Argjentinasi ishte vendimtar sot në fitoren 2-0 që mori ekipi katalanas në fushën e Sevilla-s, e cila vinte pas 6 fitoreve radhazi

Info Tjera