Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/https___www.si_.com_.image_MTc0NTQ0NTAyNTUwMTc3Nzgy_andrea-pirlo-juventus-manager.jpg

Reagon Pirlo: Ishim shumë pasivëJuventus humbi ndeshjen e Derby d’Italia ndaj Inter të dielën, ndërsa Andrea Pirlo, u shpreh paksa i zhgënjyer me paraqitjen dhe kërkoi nga ekipi të reagojë në mënyrë të mënjëherëshme pasi që të mërkurën do të ketë një finale, atë të Supercoppa Italia ndaj Napolit.

“Kemi gabuar me qasjen tonë në ndeshje që nga fillimi, kur nuk keni uri për të fituar duele, është e vështirë”, tha ai.

“Ishim shumë pasivë, shumë impulsivë. Ishim pak të druajtur dhe në kokë mendonim vetëm fazën defansive, e bërë në mënyrë po ashtu agresive”, shtoi ai.

“Humbje e hidhur për ne, nuk e prisnim. Por, të mërkurën kemi një finale, dhe në këtë ndeshje duhet të kemi dëshirën dhe urinë për të fituar, nuk mundemi të qasemi ndryshe”, tha Pirlo.

“Unë jam përgjegjës për këtë çka ka ndodhur sot, për të gjitha çka ka bërë skuadra sonte dhe për mënyrën se si jemi përgatitur, i gjithi është faji im”, përfundoi Andrea Pirlo.

Të fundit

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Milani nuk dorëzohet për futbollistin e Fulhamit

Gjiganti italian AC Milan ka shfaqur interesim për futbollistin e Fulhamit, Zambo Anguissa, shkruan “Goal”! Milani e ka “shigjetuar” edhe verën e kaluar mesfushorin defanziv, por nuk u arrit

UEFA po mendon t’ia marrë të drejtën e organizimit të ndeshjeve tri qyteteve të mëdha evropiane për Euro 2021

UEFA po mendon të bëjë disa ndryshime sa i përket organizimit të Kampionatit Evropian Euro 2021, por që do të mbahet këtë vit. Qytetet si Dublin (Irlandë), Glasgow (Skoci) dhe Bilbao (Spanj

Kolollit i duhet ende kohë

Benjamin Kololli ende nuk është i gatshëm për lojë. Lajmi është bërë i ditur nga trajneri i skuadrës së FC Zuerichut, Massimo Rizzo. 28-vjeçari, reprezentues i Kosovës, është duke i mun

Dembele ka shënuar një supergol ndaj Sevillës (Video)

Ousmane Dembele sapo ka shënuar një supergol për Barcelonën në ndeshjen ndaj Sevillas, duke ia kujtuar tifozëve se sa i talentuar është ai. Blaugranat mbyllen pjesën e parë të ndeshjes kthy

Klopp tregon objektivin në Premier League

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka mbajtur një konferencë për media para derbit me Chelseat që zhvillohet të enjtën. Klopp theksoi se skuadra e tij synon të jetë në top 4-she. “Para n

Info Tjera