Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/eden-hazard-cropped_1hn7jpgsk4y2a19271tf90mm3x.jpg

Real Madrid merr goditje të rëndëLajme aspak të mira nga Real Madridi, për sulmuesin që aq shumë pritej, Eden Hazard.

Pas u rikthye në ndeshjen ndaj Elche, belgu pësoi një dëmtim tjetër, e cili sa duket do të jetë edhe një nga më të rëndit.

Sidoqoftë, sipas Marca, Real Madrid është duke konsideruar ta operojë lojtarin dhe të gjejë zgjidhje për lëndimet e tij të shpeshta në gju.

Lojtari asnjëherë nuk ka qenë i rehatshëm që nga operimi i fundit dhe vazhdimisht ka ndjerë dhimbje në gju, kurse dhimbja veq është bërë më e vështirë në javët e fundit.

Operacioni shihet si opsion i vetëm i mbetur. Në rast që vërtetë Hazard operohet, atëherë do humbas tërë sezonin, si dhe rrezikon Evropianin me Belgjikën.

Vendimi përfundimtar mbetet të shihet në ditët në vijim.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera