Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/futbol-mundial-real-madrid-vs-cadiz-vivo-online-via-directv-sports-laliga-estadio-alfredo-di-stefano-n408726-808x454-928163.jpg

Real Madrid mposhtet në shtëpi nga CadizReali i Madridit ka zhgënjyer plotësisht pasditen e sotme në Valdebebas, pasi është mposhtur me rezultatin minimal 0-1 nga skuadra e sapo ngjitur në elitën e futbollist spanjoll, Cadiz.

Në një sfidë ku fitorja ishte një detyrim, djemtë e Zinedine Zidane kontrolluan topin në pjesën më të madhe të lojës, por nuk arritën ta konkretizojnë këtë dominim me raste e gola, pasi goditën vetëm dy herë gjithsej kuadratin e portës kundërshtare.

Nga ana tjetër Cadiz gjeti golin që në minutën e 16-të me anë të sulmuesit nga Hondurasi, Anthony Lozano, ndërsa më pas u mbrojt me forca të shumta dhe provoi të zbresë me kundërsulme, por pa arritur të kërcënojë më kuadratin e Courtois.

Në pjesën e dytë trajneri Zidane ndërroi të gjithë mesfushën dhe provoi t’i japë freski skuadrës, por pa arritur të krijojë raste të rrezikshme, ndërsa me këtë humbje mbetet në kuotën e 10 pikëve pas 5 javësh.

Po kaq pikë ka arritur të grumbullojë edhe Cadiz, që është shfaqur si surprizë e la Ligës në këto javë të para, ndërsa në mbrëmje do të jetë Barcelona që do të provojë të ngjitet në të njëjtën kuotë pikësh, në krye të renditjes.

Të fundit

O’Neal tregon si i shpenzoi një milion dollarë në një ditë

Legjenda e NBA, Shaquille O’Neal, e ka pranuar se nuk e kuptonte se si funksiononin taksat kur ai filloi të bënte shumë para në fillim të viteve ’90, gjë që e mësoi rrugës. Kur O’Neal n

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona, trajneri katalunas flet për të ardhmen e tij. Pep Guardiola shihet si pjesë e projektit të kandidatit për president të Barce

Thellohet kriza me Covid-19 te skuadra e njohur italiane

Tre lojtarë të Lazios humbën seancën stërvitore këtë mëngjes dhe disa prej tyre treguan simptoma të coronavirusit Covid-19, pretendojnë raportet në Itali. Klubi nga kryeqyteti udhëtoi në

Shpërblehet Marash Kumbulla

Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje pozitive për Marash Kumbullën. Nga 22 futbollistët në fushë në Olimpico, 20-vjeçari i Shqipërisë Kumbulla u vlerësua si i treti më i mirë kundër PFC CSK

Rikthehet kaosi në futbollin francez

Megjithëse dëshirat janë për vazhdimin e kampionateve të futbollit, realiteti është padyshim i ndryshëm, që futbolli të funksionojë normalisht, si në vendet e zhvilluara, po ashtu dhe në

Bashkimi fiton dramën në Prizren, Ylli fiton në Suharekë

Në palestrën e sportit në Prizren është zhvilluar ndeshje dramatike mes Bashkimit dhe Trepçës nga Mitrovica. Bashkimi ka shënuar fitore me mund të madh me rezultat 73:72 (27:15, 13:22, 15:19,

Info Tjera