Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/reja-edoardo.png

Reja flet për objektivin e ShqipërisëPërgatitjet për nisjen e edicionit të eliminatoreve të Botërorit 2022 dhe riorganizimi i stafeve të ekipeve Kombëtare kanë qenë në fokusin e trajneri të Kombëtares shqiptare, Edoardo Reja, i cili ka mbërritur në Tiranë dhe ka nisur menjëherë nga puna.

Tekniku i njohur italian ka dhënë një intervistë për televizionin “Top Channel” ku ka folur për objektivin e ‘Kuqezinjve’ në eliminatoret e Kupës së Botës.

“Objektivi ynë është gjithnjë që të kualifikohemi. Duhet të bëjmë maksimumin për të arritur kualifikimin. Nuk nisemi të humbur në asnjë ndeshje. Të gjitha ndeshjet luhen në fushë. Nëse ne rritemi nga pikëpamja psikologjike, duke formuar një grup të mirë, kemi treguar cilësi të mira në Ligën C dhe e kemi treguar këtë qoftë me Bjellorusinë, qoftë me Lituaninë.”, ka thënë Reja.

Kujtojmë që ndeshjen e parë Shqipëria e zhvillon më 25 mars, kundër Andorrës.

Tri ditë më pas luan ndaj Anglisë në Tiranë.

Të fundit

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Liverpool ka gati zëvendësuesin e Klopp

Zëra të shumtë kanë nisur të spekulojnë se Jurgen Klopp mund të largohet nga drejtimi i Liverpool në fund të sezonit. Pas plot 6 vitesh në krye të “The Reds”, trajneri gjerman duket se

Messi çon Barçën afër kreut

Kur Lionel Messi është në formë, Barcelona fiton pa probleme. Argjentinasi ishte vendimtar sot në fitoren 2-0 që mori ekipi katalanas në fushën e Sevilla-s, e cila vinte pas 6 fitoreve radhazi

Info Tjera