Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/kumbulla-e1576167917110.jpg

Roma vihet pas lojtarit kuq e ziDerisa Interi ngurron të mbyllë marrëveshjen për blerjen e Marash Kumbullës, këtë situate është gati ta shfrytëzoj Roma, e cila është në kërkim të një mbrojtësi dhe ka hedhur sytë nga djaloshi kuqezi që spikati në sezonin që lamë pas.

Siç raporton Sky Sport, drejtuesit e klubit verdhekuq janë futur fuqishëm në garë për transferimin e Kumbullës dhe kanë arritur marrëveshjen me Veronën për një shifër joshëse prej 30 milionë eurosh.

Gjatë ditës së sotme pritet që drejtuesit e Romës të takohen edhe me menaxherin e mbrojtësit 21-vjeçar për t’i prezantuar projektin dhe ofertën për Kumbullën.

Interi ka prej kohësh një marrëveshje me Veronën dhe Kumbullën, por ngurrimi i zikaltërve për të avancuar drejt zyrtarizimit, ka favorizuar ndjeshëm Romën, e cila është gati të përfitojë.

Rasti është i ngjashëm me atë të Sandro Tonalit, që pasi priti gjatë Interin, vendosi tē pranojë ofertën e Milanit, ndërsa aktualisht edhe Kumbulla është i interesuar të mësojë sa më shpejt të ardhmen e tij.

Ndërkohë sipas Sky Sport, vetë Verona është më e interesuar për shitjen e futbollistit te Roma, e cila i ofron para kesh, ndryshe nga Interi që ka ofruar një pjesë kesh dhe një pjesë tjetër ta kompensojë me huazimin dhe kartonët e disa futbollistëve.

Të fundit

Werder ende po pret ofertat për Rashicën

Werderi i kërkon 20 milionë euro për shitjen e përfaqësuesit kosovar, të cilin e pëlqen më së shumti Aston Villa në Angli Werder Bremeni është duke pritur oferta për Milot Rashicën. Klub

Një tjetër futbollist shqiptar transferohet në Serie A

Bëhet fjalë për Andi Zeqirin talentin e Lozanës që është rritur si futbollist në Zvicër dhe ka shkëlqyer në sezonin e kaluar në Challenge League. Zeqiri i cili ka qenë pjesë edhe e 21-vj

Suarez largohet si golashënuesi i tretë në histori të Barçës

ashmë është zyrtare, Luis Suarez është larguar nga Barcelona për t’u transferuar te Atletico Madrid. Ronald Koeman nuk e deshi në skuadrën e tij dhe kështu, uruguaiani, shoku më i mirë i

Fjalët e gazetarit e bëjnë të qaj Mourinhon

Jose Mourinho i bën ditën të lumtur gazetarit maqedonas pasi qëndroi rrotull për t’iu përgjigjur pyetjes së tij, pasi u prek nga historia e kujtimit të babait të tij të ndjerë. Jose Mouri

Barcelona dhe Roma në garë për super-mbrojtësin e Chelseas

Skuadra e Barcelonës dhe Romës janë në garë për të firmosur me mbrojtësin e Chelseas, Antonio Rudiger. Sipas raportimve të fundit që vijnë nga mediat në Angi, thuhet se Barça është në

Basel blen kartonin e Zhegrovës

Edon Zhegrova rikthehet te Baseli për të qëndruar gjatë aty. Pas huazimit për 1 sezon e gjysmë që prej shkurtit të vitit 2019-të te skuadra zvicerane. Gjatë kësaj vere Zhegrova u kthye te G

Info Tjera