Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/ronaldo.jpeg

Ronaldo mungon në ndeshjen e radhësRonaldo do të pushohet për ndeshjen me Beneventon.

Tashmë është zyrtare, Cristiano Ronaldo nuk është ftuar për ndeshjen që Juventusi do ta zhvillojë sonte nga ora 18:00 me Beneventon.

Andrea Pirlo mendon se është momenti më i mirë për t’i dhënë pushim 35-vjeçarit dhe kjo është arsyeja se përse CR7 ka mbetur në shtëpi.

Pirlo para se të zbulojë listën e lojtarëve të ftuar, e konfirmoi se do ta lë në shtëpi duke thënë “Ronaldo është lodhur”.

Ronaldo po shijon një tjetër sezon pozitiv, ani pse nuk ka luajtur shumë ndeshje, shkaku edhe i COVID-19.

Ai deri më tani ka shënuar 8 gola në vetëm 5 ndeshje në Serie A, në total numëron 9 gola në 7 ndeshje – statistika vërtetë fantastike.

Të fundit

Ademi e Duka japin premtimet e mëdha për vitin 2021

Presidenti i “Federatës Shqiptare të Futbollit” Armand Duka dhe Presidenti i “Federatës të Futbollit të Kosovës” Agim Ademi ishin të ftuarit e autores dhe moderatores Luana Vjollca në

Messi i bashkohet ekipit ani se pjesëmarrja e tij në fushë është e dyshimtë

Ronald Koeman nuk do të lërë asnjë futbollist në Barcelonë. Do t’i marrë të gjithë me vete në Sevilje për finalen e parë të sezonit, përfshirë këtu edhe lojtarët e dëmtuar si Pike,

Chelsea rikthehet te fitorja

Vetëm 1 pikë kishte marrë Chelsea në tre ndeshjet e fundit në kampionat. Një moment i vështirë, sidomos për trajnerin Frank Lampard. Gjithsesi, “Blutë” e Londrës janë rikthyer te fitor

Lakers e Clippers me fitore bindëse

Janë zhvilluar shtatë ndeshjet e radhës në elitën e basketbollit amerikan, NBA. Dy skuadrat nga Los Angelesi, Lakers dhe Clippers kanë shënuar fitoret e radhës. Në “Staples Center” të Lo

Gjashtë mëkatet e Zinedine Zidane

Real Madrid nuk ka arritur të fitojë trofeun e tyre të parë këtë sezon pas eliminimit nga Superkupa e Spanjës me Zinedine Zidanen që nuk ka arritur të zgjidhë disa çështje që mund të ndi

Prishtina pas ndeshjes me Barcelonën: Pavarësisht rezultatit, jemi krenarë me djemtë tanë

Mabetex Prishtina ka zhvilluar ndeshjen e saj në kuadër të Ligës së Kampionëve për raundin e 32-të kundër Barcelonës. Barcelona, si kampione në fuqi, ka mposhtur lehtë Prishtinën me rezul

Info Tjera