Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/ronaldo.jpg

Ronaldo paralajmëron kundërshtarëtFituesi i çmimit “Lojtari i Shekullit” në “Globe Soccer Awards 2020” në Dubai, Cristiano Ronaldo, është përsëri në Torino dhe më i fuqishëm se kurrë.

Asi portugez postoi në Instagram një foto të stërvitjes së tij individuale (sipas protokollit Covid-19) në Continassa me një mesazh që dëshmon edhe një herë për urinë e tij të pashtershme për të fituar trofe

“Bateritë janë plotësisht të karikuara për të qenë më i fortë dhe më i motivuar se kurrë, për të ndjekur qëllimet tona ambicioze sezonale jo vetëm në Itali, por edhe në Evropë. Deri në Fund. Një pushim i shkurtër që do ta kujtoj gjithmonë për arsyet më të mira,”- shkruan CR7, duke kujtuar ditët e Dubait.

“Kohë të mira dhe kujtime të mira me familjen time, miqtë e mi dhe fansat e mi të ngrohtë. Por tani është koha të kthehemi në punë”.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera