Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/auto_challandes-shkup1616865954.jpg

Sa futbollistë të Kosovës i nevojiten për ta ndalur IbrënKosova do të luaj ndeshjen e parë për kampanjën kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Katari 2022’.

Kundërshtari i parë i Kosovës është Suedia që e nisi me fitore ndaj Gjeorgjisë.

Dardanët do të jenë nikoqir të skandinavëve të dielën me fillim nga ora 20:45.

Për këtë takim ka folur përzgjedhësi Bernard Challandes në konferencën për shtyp.

“Suedia është njëra nga skuadrat më të mira në botë sipas mendimit tim. Mjafton ta shohim ranglistën”.

“Ata janë ndër 20 kombëtaret më të mira në botë dhe për të marrë rezultat pozitiv na duhet një ndeshje shumë e mirë”.

“Siç e dini kemi mungesa të mëdha pasi na mungojnë pesë futbollistë shumë të rëndësishëm”.

Tekniku zviceran tha se i duhen 11 futbollistë për ta ndalur gjigantin suedez, Zlatan Ibrahimovic.

“Jo dy, por na duhen 11 futbollistë për ta ndalur Zlatan Ibrahimovicin”, tha Challandes duke qeshur.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera