Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/Salah.jpg

Salah: Real Madrid mund të fitojë Ligën e KampionëveYlli i Liverpoolit, Mohamed Salah ka folur lidhur me ndeshjen e e Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit.

Në çerekfinale të garës me prestigjioze në botë do takohen dy skuadrat që para disa viteve u përballen në finale, ku “Los Blancos” dolën fitimtar,.

I pyetur për këtë ndeshje, egjiptiani tha se Reali mund ta fitojë Ligën e Kampionëve.

“Ata mund të fitojnë Ligën e Kampionëve. Ia kanë dal mirë në këtë garë, e kanë fituar shumë herë, e kanë fituar katër herë në 10 edicionet e fundit. Janë skuadër që e pëlqen vërtetë Ligën e Kampionëve”.

Tutje, Salah zbuloi lojtarët që i pëlqejnë te “Galaktikët”, derisa tha se Zidane është një ndër idolët e fëmijërisë.

“Nuk mund të zgjedh një, shumica janë lojtarë të mirë. Hazard, kam lidhje shumë të mirë me të. Gjithashtu Modric që e njoh mirë. Nuk mund të zgjedh një sepse janë top lojtarë në top skuadër”.

“Zidane është trajner i mirë. E ka fituar tri herë Ligën e Kampionëve. Është duke bërë punë të mirë me skuadrën. Ai u largua dhe pastaj u rikthye që t’i ndihmoj skuadrës të fitojë sërish trofe. Ishte një ndër idolët kur isha fëmijë. Është duke bërë punë të mirë si trajner”, përfundoi ai.

Në fund, Salah u shpreh se shpreson që të luajë në Spanjë për shumë vite.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera