Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/Leroy-Sane.jpg

Sane rikthehet në GjermaniBayern Munich ka rënë dakord me Manchester City-t për ta blerë Leroy Sane në shumën prej 54.8 milionë euro.

Kjo marrëveshje do zgjasë pesë vjeçare në klub.

Kampionët e Bundesligës do të paguajnë një tarifë fillestare prej 49 milionë € me një seri të shtesave të performancës dhe të lidhura me trofetë.

City do të marrë gjithashtu 10 përqind të çdo fitimi të klubit gjerman, nëse ata e shesin Sane në të ardhmen.

24-vjeçari ka qenë vazhdimisht i lidhur me një lëvizje drejtë gjermanisë, duke ia shuar të gjitha shpresat City-t për të negociuar një kontratë të re pas gati dy vitesh bisedimesh me lojtarin gjerman.

Besohet gjithashtu se anësori do të ketë pagë të dyfisht apo një shumë vjetore prej rreth 20 milionë euro në vit.

Të fundit

Guardiola: Jemi gati të përballemi në CAS

Pep Guardiola është shumë optimist se CAS-i në Lozanë do të heqë dënimin e dhënë nga UEFA për dy vite përjashtim nga kompeticionet europiane. Ky dënim erdhi pas konstatimit të UEFA-s se

Valtteri Bottas fiton Grand Prix të Austrisë ndërsa Lewis Hamilton mbetet jashtë podiumit

 Valtteri Bottas, ka fituar garën e parë të stinorit në Formula 1, që është mbajtur sot në Red Bull Ring te Austrisë. Bottas ka startuar garën nga pozita e parë dhe përfundoi në atë

Sezoni i Formula 1 fillon sot – Austria Grand Prix 2020

 Gjithqka gati për fillimin e sezonit në Formula 1, i cili zhvillohet në Red Bull Ring në Spielberg nga ora 16.  Pas disa muajsh vonese për shkak të pandemisë, me pa durim është duk

Çdo lojtar i Liverpoolit pritet të marrë nga një medalje

Jurgen Klopp është gati të sigurojë që çdo anëtar i skuadrës së tij të marrë një medalje të fituesve të titullit të Ligës Premier.  Pasi të fitojnë titullin e parë të lig

Pas Hakimit, Interi tenton edhe David Alaban!

Pas Achraf Hakimit, Interi i Antonio Contes synon të bëjë një tjetër goditje të madhe në mbrojtje. SportMediaset zbulon se zikaltrit kanë nisur prej kohësh kontaktet me David Alaban, austriak

Atleti Fikret Shatri realizoi rrugëtimin sfidues 257 km

I stërlodhur dhe me e lot gëzimi dhe por tejet krenar në shpirt, atleti Fikret Shatri ka arritur tek sheshi Skënderbeu në Tiranë, duke realizuar rrugëtimin sfidues nga Prishtina për në Tiran

Info Tjera