Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/Schlake-780x439-1.jpg

Schalke ‘thyen mallkimin’, fiton pas 30 ndeshjeveKlubi i madh gjerman, Schalke ka arritur të ‘thyej mallkimin’ dhe të fitojë një ndeshje pas 30 takimeve apo rreth një viti pa fitore.

Schalke ka arritur të triumfojë në shtëpi ndaj Hoffenheimit me rezultat të thellë 4-0 në kuadër të javës së 15-të në Bundesliga.

Njoftohuni me Dukagjini Center, qendrën më të re të biznesit në mes të qytetit.  Golat për vendasit nga Gelsenkirchen u shënuan nga Matthew Hoppe (42’, 57’, 63’) dhe Amine Harit (80’).

 

Kjo fitore do të thotë shumë për klubin e madh gjerman pasi është e para në këtë sezon të Bundesligas dhe jo vetëm.

Schalke nuk kishte arritur fitore në plot 30 ndeshjet e fundit, duke pësuar 19 humbje dhe 11 barazime gjatë kësaj kohe.

Ndryshe, fitorja e fundit ndaj Schalkes kishte ardhur rreth para një viti apo më saktë para 359 ditësh.

Të fundit

Manchester United fiton derbin ndaj Manchester Cityt

Manchester United e ka fituar derbin ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier. Pas vetëm dy minutash lojë në stadiumin Etihad, Djajtë e Kuq kaluan

Zgjedhjet presidenciale, Barcelona voton në Camp Nou

Sot po mbahen zgjedhjet për president të Barcelonës, pasi fillimisht u shtyen në janar për shkak të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kataluni. Ylli i Barcelonës, Messi ka shfry

Ibrahimovic me mesazh fantastik

Zlatan Ibrahimovic shpjegoi pse ai u bë nikoqir i ftuar në Festivalin e Muzikës Sanremo. Sulmuesi i Milanit shkaktoi një polemikë të madhe për vendimin e tij për të kaluar javën duke pritur

Messi dhuron një asistim fantastik për Jordi Alban, Barça në avantazh ndaj Osasunas

Argjentinasi ishte protagonist në golin e shënuar ndaj Osasunas, të cilin e shënoi Jordi Alba, transmeton lajmi.net. Messi me një pasim të gjatë dhe maestral e gjeti spanjollin i cili shënoi n

Ky lojtar luan si unë, do jetë pasardhësi im dhe nuk bëj shaka

Messi dhe Ronaldo janë në fundin e karrierës së tyre dhe të gjithë po kërkojnë për pasardhësit e tyre. Mbappe është më i mundshmi nga ajo, që ka treguar deri më tani në fushë. Edhe Pe

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Info Tjera