Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/Serena-Williams-Australian-Open.jpg

Serena Williams në çerekfinale të Australian OpenTenistja legjendare, Serena Williams ka arritur në çerekfinale të turneut Australian Open.

Serena Williams ka arritur në çerekfinale të Australian Open në një ndeshje spektakolare ku mposhti tenisten Aryna Sabalenka.

Williams ishte duke humbur ndeshjen 1-4, për të prodhuar një rikthim magjik dhe për tu kualifikuar në çerekfinale.

Serena mundi Sabalenkën me rezultatin, (6-4), (2-6) dhe (6-4) në njërën nga duelet më interesante të këtij turneu.

“Unë vetëm ndjeva që edhe lojërat që humba ishin afër fitores. Jo të gjitha, por ndoshta shumica, unë vetëm duhej të luaja më mirë. E dija që mundja sepse ende nuk kam mbërrijtur majën dhe mendova me vete ‘Ok, Serena, e ke nën kontroll, vetëm vazhdo’”, tha Serena Williams pas fitores mahnitëse.

Në mbështetje të Serenës ishte edhe motra e saj, Venus.

Të fundit

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Guardiola konfirmon transferimin e Garcias tek Barça

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka konfirmuar se Eric Garcia do jetë lojtar i Barcelonës. Eric Garcia do veshë fanellën e Barcelonës sezonin e ardhshëm, këtë e ka konfirmuar Pep G

Krerët e FBK-së ftohen në Kongresin e FIBA-s më 3 qershor

Federata Ndërkombëtare e Basketbollit (FIBA) ka bërë të ditur se do të organizojë Kongresin e saj të dytë Afatmesëm më 3 qershor 2021. “Duke pasur parasysh situatën aktuale me pandeminë

Liverpool ka gati zëvendësuesin e Klopp

Zëra të shumtë kanë nisur të spekulojnë se Jurgen Klopp mund të largohet nga drejtimi i Liverpool në fund të sezonit. Pas plot 6 vitesh në krye të “The Reds”, trajneri gjerman duket se

Messi çon Barçën afër kreut

Kur Lionel Messi është në formë, Barcelona fiton pa probleme. Argjentinasi ishte vendimtar sot në fitoren 2-0 që mori ekipi katalanas në fushën e Sevilla-s, e cila vinte pas 6 fitoreve radhazi

Info Tjera