Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/i.jpg

Serie A goditet nga COVID-19Seria A, sipas kalendarit, do të rikthehet në fundjavë në kuadër të javës së katërt, pas shkëputjes si rrjedhojë e ndeshjeve të Nation League.

Ndeshja më e madhe është pa dyshim derbi i Madonninas mes Milanit dhe Interit, por në kampionatin elitar italian ka rënë hija e COVID-19.

Duke nisur nga 14 lojtarët e Genoas, ende pozitivë (për shkak të Koronavirusit u shty ndeshja me Torinon), numri i futbollistëve ende të infektuar (të konfirmuar) me COVID-19 është 29.

Kuptohet që klubi më i goditur është Genoa, por nuk mbetet shumë pas Interi, që pikërisht para derbit do të ketë plot 7 mungesa për shkak të Koronavirusit, ndërsa në radhët e Milanit kanë mbetur pozitivë vetëm dy elementë.

Lista e lojtarëveve me COVID-19

Atalanta: Marco Carnesecchi.

Genoa: Valon Behrami, Davide Biraschi, Petar Brlek, Francesco Cassata, Domenico Criscito, Mattia Destro, Lukas Lerager, Darian Males, Filippo Melegoni, Luca Pellegrini, Marko Pjaca, Lasse Schone, Miha Zajc, Davide Zappacosta.

Hellas Verona: Antonin Barak, Koray Gunter.

Inter: Alessandro Bastoni, Milan Skriniar, Radja Nainggolan, Roberto Gagliardini, Ionut Radu, Ashley Young.

Milan: Leo Duarte, Matteo Gabbia.

Napoli: Piotr Zielinski, Eljif Elmas.

Roma: Amadou Diawara

Spezia: Riccardo Marchizza.

Të fundit

Guardiola: “Koha ime si menaxher i Barcelonës ka mbaruar”

Pep Guardiola ka përjashtuar mundësinë e kthimit në Camp Nou, duke këmbëngulur se koha e tij si menaxher i Barcelonës ka mbaruar. Spekulimet mbi të ardhmen e Guardiolas në Manchester City kan

Daku me dedikim special pas dy golave të sotëm

Mirlind Daku po kalon në një formë jetësore me Ballkanin në Superligën e Kosovës. Në fitoren e sotme të skuadrës nga Suhareka ndaj Besës së Pejës me rezultat 4:1, Daku ka shënuar dy nga

O’Neal tregon si i shpenzoi një milion dollarë në një ditë

Legjenda e NBA, Shaquille O’Neal, e ka pranuar se nuk e kuptonte se si funksiononin taksat kur ai filloi të bënte shumë para në fillim të viteve ’90, gjë që e mësoi rrugës. Kur O’Neal n

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona, trajneri katalunas flet për të ardhmen e tij. Pep Guardiola shihet si pjesë e projektit të kandidatit për president të Barce

Thellohet kriza me Covid-19 te skuadra e njohur italiane

Tre lojtarë të Lazios humbën seancën stërvitore këtë mëngjes dhe disa prej tyre treguan simptoma të coronavirusit Covid-19, pretendojnë raportet në Itali. Klubi nga kryeqyteti udhëtoi në

Shpërblehet Marash Kumbulla

Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje pozitive për Marash Kumbullën. Nga 22 futbollistët në fushë në Olimpico, 20-vjeçari i Shqipërisë Kumbulla u vlerësua si i treti më i mirë kundër PFC CSK

Info Tjera