Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/broja-e1602428884327-780x439-1.jpg

Shënoi dy gola me Vitesse, Armando Broja në formacionin e javës në HolandëKritikave që shoqëruan mungesën e golit me kombëtaren, Armando Broja iu përgjigj nga kampionati holandez.

Sulmuesi isht protagonist absolut në fundjavën e Eredivisie, duke shënuar dy herë në fitoren 2-0 të Vitesse në transfertën kundër Den Hag.

Futbollisti 19-vjeçar kaloi ekipin e tij në epërsi në minutën e 32-të, duke vendosur edhe rezultatin e pjesës së parë.

Me rikthimin në fushë, Broja kurorëzoi pasditen e shkëlqyer me golin e dytë personal që vulosi triumfin Vitesse.

Me këtë paraqitje, sulmuesi në pronësi të Chelsea ka fituar edhe elozhet e mediave holandeze.

Këto të fundit i kanë rezervuar atij një vend në formacionin më të mirë të javës.

Një vlerësim i rëndësishëm për Armando Brojën, që mund të kthehet me shënjestër të përmirësuar për ndeshjet e nëntorit të kombëtares shqiptare në Ligën e Kombeve.

Të fundit

Probleme serioze për FIFA21: Mijëra lojtarë do i bashkohen Ibrahimovicit në hetimet për video-lojën

Mijëra lojtarë do t’i bashkohen Zlatan Ibrahimovicit dhe Gareth Bales në hetimet kundër FIFA21 që ka përdorur imazhet e tyre. Që të dy lojtarët, së bashku me agjentin Mino Raiola, kanë l

Arbëria mposht Gjilanin, Drita dhe Feronikeli ndahen baraz

Me barazim ka përfunduar derbi i javës së 14-të së Superligës së Kosovës, ndërmjet Dritës dhe Feronikelit me rezultat 1:1. Ndërsa, ndeshja tjetër e ditës përfundoi me fitoren e Arbëris

Gati kontrata e çmendur për Messin

Manchester City është duke përgatitur një ofertë të ‘çmendur’ për yllin e Barcelonës, Lionel Messi. E ardhmja e argjentinasit vazhdon të mbetet mister, ndërsa vazhdo

Real nuk mund të llogarisë në Benzeman

Real Madrid ka bërë të ditur listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen e Champions League kundër Inter. Përveç Sergio Ramos, madrilenët do të duhen të bëjnë edhe pa shërbimet

Milani në panik pas lëndimit të Zlatan Ibrahimovic

Milani është duke pritur nën ethe lajme të reja nga Zlatan Ibrahimovic pasi ndjeu dhimbje në këmbën e majtë gjatë triumfit kundër Napolit. 39-vjeçari realizoi dy gola kundër Napolit në

Xhaka e shtynë keq shokun e ekipit për ta mbrojtur shqiptarin e Leeds United

Në Premierligë sërish po flitet për Granit Xhakën. Ylli shqiptar i Arsenalit ka dal në mbrojtje të një futbollisti tjetër shqiptar, Ezgjan Alioskit të Leeds Unitedit, duke iu kundërvu shoku

Info Tjera