Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/SPORT.jpg

Shënojnë Rebic dhe Calhanoglu, Milani ndal serinë e fitoreve të RomësMilani fitoi 2-0 me Romën në “San Siro” duke e nxjerrë përfundimisht nga gara për zonën Champions ekipin verdhekuq. Një ndeshje kjo e dominuar në lojë dhe raste nga Milani, që përveç ndonjë shkëndije të Edin Dzekos (20’) në pjesën e parë, nuk e vuajti shumë presionin e verdhekuqve.

Giacomo Bonaventura dhe Calhanoglu patën rastet më të mirë për të kaluar Milanin në avantazh në pjesën e parë, por për fatin e mirë të Romës ky fraksion u mbyll me rrjeta të paprekura.,

Calhanoglu tregoi klasin e tij në disa raste edhe në fillim të pjesës së dytë, por Mirante nuk lejoi që topi të kalonte pas shpinës së tij, derisa erdhi minuta e 76-të kur portieri i Romës, pasi reagoi në tentativën e parë, nuk mundi të bënte asgjë ndaj finalizimit të Ante Rebicit.

Golin e sigurisë Milani e shënoi një minutë para përfundimit të kohës së rregull me autorë Calhanglu, që ekzekutoi saktë një 11-metërsh të shkaktuar nga Smaling.

Edhe pas kësaj fitoreje “Djalli” mbetet jashtë zonës europiane, por me optimizmin e duhur për ta arritur këtë objektiv në ndeshjet e mbetura të sezonit./TCH

Të fundit

Sekreti për formën e jashtëzakonshme të CR7

Arsyeja kryesore se përse Cristiano Ronaldo po kalon nëpër një formë të lartë edhe si 35-vjeçar është se ai fle pesë herë në ditë në një pozitë të foshnjës në barkun e nënës. Stu

Kosova në grup me Austrinë e Italinë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave do të luaj në grupin e katërt të fazës së parë të kualifikimeve për Botërorin 2021. Kosova është në një grup me Austrinë

Trajneri shqiptar mendon të lërë Al Raed

Pas eksperiencave me klube të mëdha si Anderlecht, Legia e Varshavës dhe Olympiacos, Besnik Hasi mund të provojë një aventurë të re te gjigandët turqë të Fenerbahce. Lajmi i bujshëm për i

Valon Berisha kthehet në Kosovë, pritet nga krerët e FFK-së (Video)

Presidenti Agim Ademi ka pritur sot futbollistin e Kombëtares, Valon Berisha, i cili këto ditë ndodhet në vendlindje për pushime. Në këtë takim krahas presidentit Ademi ishin edhe anëtari i K

Efekti i Koronavirusit ndikon edhe në punimet e Botërorit Katar 2022

Impakti i pandemisë Koronavirus po ndihet edhe në Katar në përgatitjet për Botërorin e vitit 2022. Komiteti Organizativ i këtij evenimenti nuk ka folur hapur për efektet negative në ekonomi t

Kosova nesër kërkon kalimin në fazën tjetër të kualifikimeve për Botëror

Federata e Hendbollit të Kosovës ka njoftuar se Kombëtarja jonë të mërkurën do të mësoj grupin dhe kundërshtarët për rrugëtimin drejt kampionatit botëror të hendbollisteve “Spanja 202

Info Tjera