Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/mount.jpg

Shkëlqeu Mount: Chelsea 2-0 WolvesChelsea e ka mposhtur 2-0 Wolvesin në xhiron e fundit (38-të) të Ligës Premier me rezultat 2-0, për të siguruar kështu një vend në Ligën e Kampionëve nga pozita e katërt.

Golat për The Blues i shënuan Mason Mount dhe Olivier Giroud, që ishin më se të mjaftueshëm në fund.

Chelsea ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.95, me Wolvesin që u vlerësua 6.15.

Mount ishte lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë dhe u notua me 8.3.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte portieri Riu Patricio me vlerësimin 5.4.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Notat e lojtarëve të Chelseat (Foto: WhoScored)

Të fundit

Përplaset Fernando Alonso (Video)

Momente frike për Fernando Alonson në ditën e dytë të provave të lira në pistën e Indianapolis në pritje të garës që do të zhvillohet 23 gushtin e ardhshëm. Piloti spanjoll, i cili po p

Serena fiton perballjen familjare 

Serena Uiliams fitoi 2-1 ndaj motrës së saj më të madhe Venus Uilliams në turneun e Leksingtonit, që po zhvillohet në SHBA. Motra e vogël e familjes fitoi sfidën nr.31 mes tyre, duke udhëheq

Ballkani e konfirmon, Jetmir Topalli nënshkruan me Yeni Malatyaspor

Tashmë edhe është zyrtare, sulmuesi i Ballkanit të Suharekës, Jetmir Topalli do ta vazhdojë karrierën jashtë vendi. Siç njofton klubi i Ballkanit, Topalli ka arritur marrëveshje me skuadrën

‘Neymar dhe Mbappe në Paris përjetë’

Kualifikimi për në fazën gjysmëfinale bën me krahë presidentin e PSG, sheikun Nasser Al-Khelaifi. Pas sfidës kundër Atalanta, Al-Khelaifi foli për të ardhmen e dy xhevahireve të ekipit, Ney

Ekipi spanjoll shet të gjithë lojtarët

Valencia në krizë të thellë, të gjithë lojtarët në shitjeValencia ka vendosur në shitje të gjithë lojtarët e skuadrës, përjashtim Jose Gaya, shkaku i krizës së shkaktuar nga COVID-19.

Guardiola nuk ndalë blerjet

Skuadra e Manchestee City nuk ka ndërmend të ndalet në merkaton e verës. Pas blerjes së Natan Ake, trajneri Pep Guardiola, dëshiron edhe më tej të forcojë mbrojtjen, ndërsa zgjedhja e parë

Info Tjera