Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/uefa_european_club_football_season_kick-off_2019_2020_-_uel_draw.jpeg.jpg

Shorti i Ligës së EvropësTë enjten janë mësuar emrat e 48 skuadrave që kanë siguruar fazën e grupeve në Ligën e Evropës.

Sot (e premte) me fillim nga ora 13:00, tërhiqet shorti për fazën e grupeve.

Ekipet që kanë siguruar shortin:

Spanjë (3): Villarreal, Real Sociedad, Granada*

Angli (3): Leicester, Arsenal, Tottenham Hotspur*

Itali (3): Napoli, Roma, AC Milan*

Belgjikë (3): Royal Antwerp, Gent**, Standard Liège*

NED (3): Feyenoord, AZ Alkmaar***, PSV Eindhoven*

Austri (3): Wolfsberg, Rapid Wien***, LASK*

Çeki (3): Sparta Praha, Slavia Praha**, Slovan Liberec*

Gjermani(2): Leverkusen, Hoffenheim

Francë (2): LOSC, Nice

Portugali(2): Braga, Benfica***

Skoci (2): Celtic*, Rangers*

Kroaci (2): Dinamo Zagreb*, Rijeka*

Greqi (2): PAOK**, AEK Athens*

Israel (2): Maccabi Tel-Aviv**, Hapoel Beer-Sheva*

Bullgari (2): Ludogorets*, CSKA-Sofia*

Rusi (1): CSKA Moskva

Ukrainë (1): Zorya Luhansk

Turqi (1): Sivasspor

Qipro (1): Omonoia**

Zvicër (1): Young Boys*

Serbi(1): Crvena zvezda*

Norvegji (1): Molde**

Azerbajxhan (1): Qarabağ*

Rumani (1): CFR Cluj*

Poloni (1): Lech Poznań*

Irlandë (1): Dundalk*

Ekipet do të vendosen në katër vazo me nga 12 ekipe në tërhiqjen e shortit.

Vlen të ceket se skuadrat nga i njëjti vend nuk kanë të drejtë të jenë në të njëjtin grup.

Të fundit

O’Neal tregon si i shpenzoi një milion dollarë në një ditë

Legjenda e NBA, Shaquille O’Neal, e ka pranuar se nuk e kuptonte se si funksiononin taksat kur ai filloi të bënte shumë para në fillim të viteve ’90, gjë që e mësoi rrugës. Kur O’Neal n

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona

Po flitet për një ribashkim të Guardiolas dhe Messit te Barcelona, trajneri katalunas flet për të ardhmen e tij. Pep Guardiola shihet si pjesë e projektit të kandidatit për president të Barce

Thellohet kriza me Covid-19 te skuadra e njohur italiane

Tre lojtarë të Lazios humbën seancën stërvitore këtë mëngjes dhe disa prej tyre treguan simptoma të coronavirusit Covid-19, pretendojnë raportet në Itali. Klubi nga kryeqyteti udhëtoi në

Shpërblehet Marash Kumbulla

Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje pozitive për Marash Kumbullën. Nga 22 futbollistët në fushë në Olimpico, 20-vjeçari i Shqipërisë Kumbulla u vlerësua si i treti më i mirë kundër PFC CSK

Rikthehet kaosi në futbollin francez

Megjithëse dëshirat janë për vazhdimin e kampionateve të futbollit, realiteti është padyshim i ndryshëm, që futbolli të funksionojë normalisht, si në vendet e zhvilluara, po ashtu dhe në

Bashkimi fiton dramën në Prizren, Ylli fiton në Suharekë

Në palestrën e sportit në Prizren është zhvilluar ndeshje dramatike mes Bashkimit dhe Trepçës nga Mitrovica. Bashkimi ka shënuar fitore me mund të madh me rezultat 73:72 (27:15, 13:22, 15:19,

Info Tjera