Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/auto_0_GettyImages-1230837477-11617461036.jpg

Shpërthen trajneri i Chelsea pas humbjes dëshpërueseMenaxheri i Chelseat, Thomas Tuchel ka reaguar pas humbjes së shkaktuar nga West Bromwich Albion në kuadër të xhiros së 30-të të Premierligës.

Cheslea pësoi humbjen e parë në “Stamford Bridge” nën urdherat e Thomas Tuchel me një rezultat të thellë, 2-5 nga West Bromwich Albion.

Tuchel nuk ishte i kënaqur me paraqitjen dhe tha se nuk ishte nevoja të pranonin aq shumë gola por se në fund përgjegjësia i mbetet atij për zgjedhjen e 11-shes së parë.

“Unë i besova kësaj përbërje dhe besova që ishte formacioni i duhur për të fituar këtë ndeshje”, tha ai.

“Por ne ishim paska të ngurtë, ishim të ngadaltë në pjesën tonë dhe bëmë gabime të cilat siguruan golin dhe kartonin e kuq”, shtoi ai.

“Dhe kjo na kushtoi ndeshjen, nuk ishte ndeshje e mirë, por as unë nuk prisja diçka më shumë, por ne edhe kur kishim 11 lojtarë nuk ishim të mirë”, tha Tuchel.

“Pastaj nuk kishte nevojë që të pranonim pesë gola edhe pse ishim me një lojtar më pak, mbrojtja jonë nuk ishte në nivelin që duhej të ishte por kjo është përgjegjësia ime”, tha gjermani.

“Është e veshtirë ta pranojmë këtë rezultat, por duhet të vazhdojmë tutje”, përfundoi Thomas Tuchel.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera