Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/0BE43BF0-6E88-4C9F-99BD-295512634EF8.jpeg

Shqipëria e përfundon me sukses misionin ndaj BjellorusisëKombëtarja e Shqipërisë ka shënuar triumf vendimtar sot në arenën e Tiranës, duke mposhtur Bjellorusinë me rezultat të ngushtë prej 3:2.

Serinë e golave për ‘kuqezinjtë’ e hapi Cikalleshi, i cili shënoi qysh në minutën e 19’të, ku pas një harkimi të Memollës nga e majta, bomberi kuqezi nuk fali me kokë.

Në minutën e 29’të Kavajasi, Cikalleshi u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, duke dyfishuar rezultatin.

Miqtë ngushtuan diferencën me anë të sulmuesit Skavish, i cili përfitoi nga një gabim në mbrojtje i Ismajlit, duke mposhtur Berishën.

Kurse në minutën e 44’të, për 3:1 shënoi lojtari i Barcelonës B, Rey Manaj.

Nikoqirëve ‘kuqezi’ iu ngushtua avantazhi në 3:2 në minutën e 80’të të ndeshjes, megjithatë, arritën ta mposhtin Përfaqësuesen bjelloruse.

Kujtojmë që, kjo ndeshje përvec se ishte ‘finale’ për vendin e parë në grupin C, ishte një “finale” që vlen plot 1.1 milionë euro për kuqezinjtë e Edi Rejës.

Të fundit

Di Maria pritet t’i bashkohet Interit në janar

Angel di Maria pritet që në afatin kalimtar të janarit të largohet nga Paris Saint-Germain. Thomas Tuchel nuk llogaritë më në lojtarin argjentinas dhe do e lejojë shitjen e tij në afatin e di

Atletico fiton derbin kundër Valencias

Atletico Madrid e ka mposhtur si mysafirë Valencian për t’u barazuar me pikë me Real Sociedadin në La Ligën spanjolle. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutat e fundit të pjesë

Topalli e shpëton ekipin nga humbja

Futbollisti nga Kosova, Jetmir Topalli ka shënuar sot gol në Superligën e Turqisë. Ish futbollisti i Ballkanit, u inkuadrua në lojë në minutën e 89′ dhe duke shënuar në minutën e 5′ sht

Ronaldo mungon në ndeshjen e radhës

Ronaldo do të pushohet për ndeshjen me Beneventon. Tashmë është zyrtare, Cristiano Ronaldo nuk është ftuar për ndeshjen që Juventusi do ta zhvillojë sonte nga ora 18:00 me Beneventon. Andrea

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçare

Klubi nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratave me gjashtë lojtarë të ekipit të parë, duke treguar besimin tek ta dhe seriozitetin e klubit për të vazhduar në nivele

Rashica afër hapit tjetër të madh në karrierë

Aston Villa do të tentojë sërish transferimin e sulmuesit Milot Rashica. Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës qëndroi sërish te Werder Bremen, pasi marrëveshja dështoi për t’u transferuar

Info Tjera