Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/barcelona.jpg

Krizë totale te Barcelona, bordi drejtues i klubit merr vendimin drastikBarcelona po kalon momente të vështira ekonomike. Menaxhimi i klubit nga ish-presidenti Josep Maria Bartomeu ka qenë skandaloz, teksa edhe pandemia e Covid-19 ka ndikuar për keq në arkat e katalanasve.

Fitimet janë tkurrur ndjeshëm. Viti 2020 regjistroi një rënie të të ardhurave prej 200 milion eurosh, ndërsa borxhi ka prekur shifrën e 488 milion eurove. Drejtuesit kanë marrë hua në bankë për të përballuar situatën e vështirë.

Në kushte të tillë, Barcelona ka vendosur të nxjerrë në shitje një pjesë të aksioneve. Bloomberg raporton se bordi drejtues u ka dhënë “ok”-in këshilltarëve që të tentojnë shitjen e një pjesë të aksioneve të klubit të njohur iberik.

 

Të fundit

Manchester United fiton derbin ndaj Manchester Cityt

Manchester United e ka fituar derbin ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier. Pas vetëm dy minutash lojë në stadiumin Etihad, Djajtë e Kuq kaluan

Zgjedhjet presidenciale, Barcelona voton në Camp Nou

Sot po mbahen zgjedhjet për president të Barcelonës, pasi fillimisht u shtyen në janar për shkak të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kataluni. Ylli i Barcelonës, Messi ka shfry

Ibrahimovic me mesazh fantastik

Zlatan Ibrahimovic shpjegoi pse ai u bë nikoqir i ftuar në Festivalin e Muzikës Sanremo. Sulmuesi i Milanit shkaktoi një polemikë të madhe për vendimin e tij për të kaluar javën duke pritur

Messi dhuron një asistim fantastik për Jordi Alban, Barça në avantazh ndaj Osasunas

Argjentinasi ishte protagonist në golin e shënuar ndaj Osasunas, të cilin e shënoi Jordi Alba, transmeton lajmi.net. Messi me një pasim të gjatë dhe maestral e gjeti spanjollin i cili shënoi n

Ky lojtar luan si unë, do jetë pasardhësi im dhe nuk bëj shaka

Messi dhe Ronaldo janë në fundin e karrierës së tyre dhe të gjithë po kërkojnë për pasardhësit e tyre. Mbappe është më i mundshmi nga ajo, që ka treguar deri më tani në fushë. Edhe Pe

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Info Tjera