Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/broja-e1602428884327-780x439-1.jpg

Shqipëria merr një pikë në udhëtim te KazakistaniShqipëria ka arritur të marrë vetëm një pikë në përballjen ndaj Kazakistanit, në ndeshjen që përfundoi pa gola në kuadër të Ligës së Kombeve, përkatësisht Liga C, Grupi 4.

Tanët e filluan mjaftë mirë takimin, duke rrezikuar me anë të Dermakut që gjuajti nga goditja e lirë, mirëpo mundësia nuk u shfrytëzua aq mirë.

Djelmoshat e Edi Rejas disi filluan të kenë shumë vetëbesim dhe krijuan disa raste të mira, mirëpo Kallaku (29’) dhe Berat Gjimshiti nuk kishin goditje të sakta.

Në 45 minutëshin e dytë, vendasit filluan me një iniciativë më të mirë dhe krijuan disa shanse të mira për gol.

Por, Marash Kumbulla ishte i vendosur mjaftë mirë dhe ndalonte aksionet e tyre.

Shqipëria mund të mbyllte këtë takim me fitore, po mos t’i shpërdoronte shanset e mira Armando Broja, që fillimisht ia largua topi nga vija e golit nga lojtari kundërshtar, e më pas goditi disa herë portën e jashtme.

Në fund, të dy kombëtaret morën nga një pikë, por që tanëve u janë dashur plotë tri.

Kazakistani është lider i Grupit të 4-të me tri pikë, aq sa ka edhe Shqipëria, Bjellorusia dhe Lituania. 

Të fundit

Mediumi italian shkruan për formën e Mirlind Dakut

Merkato ka përfunduar, mirëpo skuadrat kanë dërguar tashmë skautët e tyre nëpër botë për të ndjekur talentët e rinjë, shkruan Calcio Style. Mediumi italian i sportit, Calcio Style ka lavd

Shënoi dy gola me Vitesse, Armando Broja në formacionin e javës në Holandë

Kritikave që shoqëruan mungesën e golit me kombëtaren, Armando Broja iu përgjigj nga kampionati holandez. Sulmuesi isht protagonist absolut në fundjavën e Eredivisie, duke shënuar dy herë në

Armando Broja, i papërmbajtshëm me dy gola

Armando Broja po tregon vlerat e tij në Holandë dhe po bind ata pak skeptikë që mendojnë se nuk është e ardhmja e sulmit të kombëtares shqiptare. Shtatalarti, i cili është nën kontratë me

Ibrahimovic: Isha i uritur për fitore

latan Ibrahimovic, mbrëmë e tregoi fuqinë e tij ndaj Interit, ku me dy gola vendosi fatin e derbit “Della Madonnina” në 2:1. Edhe pse sa kishte kaluar Covid-19, 39 vjeçari dukej në f

Real Madrid mposhtet në shtëpi nga Cadiz

Reali i Madridit ka zhgënjyer plotësisht pasditen e sotme në Valdebebas, pasi është mposhtur me rezultatin minimal 0-1 nga skuadra e sapo ngjitur në elitën e futbollist spanjoll, Cadiz. Në nj

Mourinho: Do ta kuptoni së shpejti kush është Gareth Bale

Jose Mourinho është i bindur se Gareth Bale mund të japë shumë më shumë në fushë se disa sezone në Real Madridi. Disa vite ai ka qenë fantastik edhe në Madrid, por Bale gjithmonë është

Info Tjera