Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/shqiperia.jpg

Shqipëria pa disfatë në 6 ndeshje radhaziKombëtarja e Shqipërisë është pa humbje në 6 ndeshjet radhazi në transfertë, ku së fundit, shënoi fitore 2-0 ndaj San Marinos.

Eduardo Reja po kalon me sukses periudhën e kualifikimeve në Kupën e Botës “Katari 2022”, duke u renditur e treta në Grupin “I”.

Dy fitore dhe një humbje, kështu luajti Shqipëria në ndeshjet e saj kualifikuese për Kupën e Botës, madje, në gjashtë ndeshjet e fundit ‘Kuq e Zinjtë’, nuk kanë asnjë humbje.

Ndeshja e fundit kur Shqipëria humbi si mysafire ishte pikërisht në 2019-tën, në ndeshjen ndaj Turqisë, të cilën e humbi me rezultat 1-0.

Nga atëherë, Moldova, Bjellorusia, Kazakistani, Lituania, Andorra dhe San Marino nuk kanë arritur të shënojnë kundër Shqipërisë, derisa kombëtarja ka shënuar 9 gola.

Të fundit

Distria Krasniqi fantastike, shpallet kampione e Evropës

Distria Krasniqi ka shkëlqyer në Kampionatin Evropian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja pejane ka arritur që të fitoi medaljen e artë dhe të shpallet për herë t

Neymar ka vetëm 2 javë kohë

Sipas gazetës franceze “L’equip”, PSG-ja i ka vënë ultimatum 2 javë Neymarit për rinovimin e kontratës e cila i skadon në vitin 2022. Sipas zërave sulmuesi brazilian po mendon një rikth

Modric merr vendim për të ardhmen e tij

Real Madrid dhe Luka Modric do të vazhdojnë rrugën së bashku për të paktën një sezon më shumë. Të dy palët kanë rënë dakord për rinovimin e kontratës që do ta mbaje kroatin në klub

Formacionet zyrtare, Slavia Pragë – Arsenal: Xhaka nga minuta e parë

Slavia pret Arsenalin në ndeshjen kthyese të çerekfinales së Ligës së Evropës. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur baras 1-1 në Emirates dhe ndeshja kthyese pritet të jetë

Si do të jetë e ardhmja e Muriqit

Sulmuesi i Kosovës do t’i ketë edhe disa raste për t’u dëshmuar, në të kundërtën Lazio mund ta shesë atë Eksperienca e Vedat Muriqit në Lazio deri tash ka qenë zhgënjyese. Sulmuesi ko

Ku do të jetë e ardhmja e Lukaku

Romelu Lukaku e pranon se nuk e ka pritur një sukses të Interit këtë sezon. Sulmuesi foli për faqen e Instagramit ‘433’ në një lidhje direkte, ku edhe ka thënë disa fjalë për Scudetton.

Info Tjera