Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/10/pogbaa-675x450-1.jpg

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real MadridPol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient.

Mesfushori francez nuk e fshehu kurrë dëshirën e tij për tu bashkuar dikur me Zidane në krye të Real Madrid por në të njëjtën kohë nuk e fshehu kurrë as dashurinë e tij për Juventus, duke lënë gjithnjë të hapur mundësinë për një rikthim në Torino.

Juve dhe Real Madrid shpresonin shumë që Pogba të largohej nga Man.United, për më tepër do të ishte një tratativë me parametra zero.

Kjo dëshirë e dy klubeve po zbehet gjithnjë e më shumë pasi Pogba po mendon rinovimin e tij me “djajtë e kuq”.

Pas ardhjes së C.Ronaldo, Pogba duket gjithnjë e më i bindur se Man.United është klubi i duhur për të vijuar karrierën, një ekip që i ofron tashmë mundësinë për të luftuar për objektiva të rëndësishëm, triumfin në Premier League apo në Champions.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Info Tjera