Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/HAALAND.jpg

Shuma e transferimit dhe paga e majme – si mund të realizojë Chelsea akordin me HaalandinChelsea është duke tentuar që të transferojë Erling Haalandin në këtë verë nga Borussia Dortmundi.

The Blues janë në dijeni se nuk do të jetë aspak e lehtë që të transferojë talentin norvegjez nga skuadra gjermane.

Bild Sport raportoi para pak ditësh se pronari Roman Abramovich i ka dhënë dritën e gjelbër Chelseat që të transferojë Haalandin sa do që të kushton.

Sipas mediave në ishull, bëhet e ditur se skuadra londineze mund të paguajë rreth 120 milionë euro plus bonuset për kartonin e sulmuesit.

Në këtë rast, shuma e transferimit, nëse Haaland shkëlqen edhe në Ligën Premier, mund të shkojë deri në 200 milionë euro.

Por, kjo nuk është e tëra. 20-vjeçari po kërkon një pagë rreth 350 mijë eurosh në javë për të kaluar në Stamford Bridge.

Kjo pagë do e bënte atë padyshim lojtarin më të paguar të Chelseat, e cila mund të ngjallte pakënaqësi te lojtarët e tjerë të bluve.

Mirëpo, klubi nga veriu i Londrës është në dijeni se nëse Haaland shkëlqen edhe në ligën angleze, atëherë do të ia vlente çdo cent.

Të fundit

Juventusi do t’i shesë Ramseyn dhe Rabiotin, zëvendësimet e tyre janë gati

Juventusi ka vendosur të shesë dy mesfushorët, Aaron Ramsey dhe Adrien Rabiot këtë verë. Sipas gazetës La Repubblica, dy mesfushorët nuk përshtaten më në planet e klubit për të ardhmen, p

Al Khelaifi tregon të ardhmen e Mbape dhe Neymar

Presidenti i PSG-së, Nasser Al Khelaifi ka dërguar mesazh të fortë lidhur me të ardhmen e dyshes Kilian Mbape dhe Nejmar, derisa zbuloi se duan trofeun e Ligës së Kampionëve. Al Khelaifi ka zb

Sonte luhen dy super ndeshje

Sonte do zhvillohen dy super përballje, ndeshjet kthyese të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Borussia Dortmund do e mirëpres Manchester Cityn, derisa Liverpool i bën ‘konak’ Real Mad

Tuchel kërkon kujdes dhe angazhim maksimal ndaj Portos

Edhe pse ka shënuar një fitore me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë, trajneri i Çellsit, Thomas Tuchel, ka kërkuar nga lojtarët e tij të kenë kujdes dhe të shfaqin seriozitetin maksimal në nd

Katër skuadra në garë për trofeun e çmuar të Ligës Unike

Mesjava në Durrës pritet të jetë shumë e ‘nxehtë’. Të martën dhe të mërkurën do të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale të Ligës Unike, takimi për vendin e tretë dhe finalja e madhe.

Ibrahimovic do rinovojë sërish me Milanin

Prej ditësh është e ditur se Zlatan Ibrahimoviç do të firmosë rinovimin e kontratës së tij me Milanin. Kontrata e tij pritet të jetë një-vjeçare deri në vitin 2022. Sipas të përditshmes

Info Tjera