Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/Actualidad_384223237_118195908_1706x960.0.jpg

Si dështoi Perez ta bëj president të ligës së re CeferinIdeja për Superligës Evropiane duket se do ta shkaktojë një rrëmujë të madhe në futboll.

UEFA është kundër krijimit të garës dhe ka kërcënuar 12 klubet që po kërkojnë të formohet një kompeticion i tillë.

Por, siç mëson ABC Deportes, Florentino Perez është iniciatori për formimin e Superligës Evropiane dhe gjithçka është e planifikuar nga ai.

Presidenti i Real Madridit thuhet se fillimisht ishte në kontakte me kreun e UEFA-s, Aleksander Ceferin për të bërë ndryshime në Ligën e Kampionëve.

Më pas, Perez ka tradhtuar këtë ndryshim formati dhe ka bindur klube nga Liga Premier, Serie A e La Liga që t’i bashkohen Superligës Evropiane.

Siç raporton mediumi, Perez do të bëhet president i Superligës, derisa DAZN besohet se dëshiron t’i marrë të drejtat televizive, duke ofruar 5 miliardë euro.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera