Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/guardiola-1-780x439-1.jpg

Si do ë jetë e ardhmja e GuardiolasIsh-kapiteni i Argjentinës dhe ish-mesfushori i barcelona-s, Javier Mascherano, ka folur për të ardhmen e Leo Messi-t dhe ka zbuluar një prapaskenë të merkatos.

“Kam parë shumë lojtarë, por Messin është më i miri, më i kompletuari. Do të doja që të qëndronte te Barcelona. Do të doja q ë ta mbyllte karrierën aty. Duket sikur koha nuk kalon për të”, ka thënë argjentinasi për TyC Sport.

Messi ka qenë i rëndësishëm edhe për tranfserimin e Mascherano-s te Barcelona:

“Leo i kishte thënë Pep të më merrte gjatë Botërorit në Afrikën e Jugut, por ai nuk donte t’ia dinte. Kishte frikë se do të krijoja probleme po të mos luaja”, ka thënë Mascherano.

“Leo më ka ndihmuar shumë kur kam shkuar te Barça. Kam folur me Pep para se të nënshkruaja kontratën. Në takimin e parë, Guardiola më tha menjëherë se isha një lojtar stoli”.

“Ishte e vërtetë. Stili im i lojës nuk ishte i përshtatshëm me atë të Barcelona-s, por unë kam premtuar se do të përshtatesha. Dhe sot mund të them se trajneri më i mirë i karrierës sime ka qenë Pep”.

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera