Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/WorldCupImage-750x400-1.jpg

Situata e Kosovës në kualifikimet e Kupës së BotësShorti për kualifikimet për Kupën e Botës do të mbahet më 7 dhjetor, ndërsa Kosova gjenden në vazon e pestë.

‘Dardanët’ në vazon e pestë janë së bashku me Armeninë, Qipron, Ishujt Faroe, Azerbajxhanin, Estonin, Kazakistanin, Lituaninë, Letoninë dhe Andorrën.

Shqipëria gjendet në vazon e katërt.

Skuadrat më të mira evropiane janë të vendosura në vazon e parë, me Belgjikën, Francën, Anglinë, Portugalinë, Spanjën, Italinë, Danimarkën, Kroacinë, Gjermaninë dhe Holandën.

Shorti më i lehtë i mundshëm për Kosovën: Danimarkë, Rumani, Hungari, Luksemburg, San Marino.

Të fundit

Di Maria pritet t’i bashkohet Interit në janar

Angel di Maria pritet që në afatin kalimtar të janarit të largohet nga Paris Saint-Germain. Thomas Tuchel nuk llogaritë më në lojtarin argjentinas dhe do e lejojë shitjen e tij në afatin e di

Atletico fiton derbin kundër Valencias

Atletico Madrid e ka mposhtur si mysafirë Valencian për t’u barazuar me pikë me Real Sociedadin në La Ligën spanjolle. Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutat e fundit të pjesë

Topalli e shpëton ekipin nga humbja

Futbollisti nga Kosova, Jetmir Topalli ka shënuar sot gol në Superligën e Turqisë. Ish futbollisti i Ballkanit, u inkuadrua në lojë në minutën e 89′ dhe duke shënuar në minutën e 5′ sht

Ronaldo mungon në ndeshjen e radhës

Ronaldo do të pushohet për ndeshjen me Beneventon. Tashmë është zyrtare, Cristiano Ronaldo nuk është ftuar për ndeshjen që Juventusi do ta zhvillojë sonte nga ora 18:00 me Beneventon. Andrea

Ballkani ‘blindon’ gjashtë yje me kontrata të reja disavjeçare

Klubi nga Suhareka, Ballkani ka njoftuar zyrtarisht rinovimin e kontratave me gjashtë lojtarë të ekipit të parë, duke treguar besimin tek ta dhe seriozitetin e klubit për të vazhduar në nivele

Rashica afër hapit tjetër të madh në karrierë

Aston Villa do të tentojë sërish transferimin e sulmuesit Milot Rashica. Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës qëndroi sërish te Werder Bremen, pasi marrëveshja dështoi për t’u transferuar

Info Tjera