Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/Champions-league.jpg

Sonte kthehen drithërimat e Champions, luftohet në Torino e DortmundChampions League rikthehet sot për të luajtur ndeshjet e kthimit të fazës së 1/8-ave. Në 21:00 luhet në Torino, aty ku Juventus ka detyrën e vështirë dhe të madhe të përmbysë Porton.

Portugezët kanë fituar në shtëpinë e tyre me shifrat 2-1 dhe Juventusit do i mjaftonte edhe një fitore minimale me shifrat 1-0. Nëse Porto gjen golin, bardhezinjtë duhet të fitojnë me dy gola diferencë për të siguruar kualifikimin.

 

Në të njëjtën orë në “Signal Iduna Park” Borussia Dortmund pret spanjollët e Sevillas. Ndeshja e parë ishte plot me gola. Haaland hyri në skenë dhe përmbysi andaluzit, me sfidën që u mbyll 2-3 dhe i shkon shumë përshtat gjermanëve.

Sevilla, që të plotësojë përmbysjen i duhet të fitojë me patjetër me dy gola diferencë. Gjithçka është e hapur, duke parë se diferencat mes skuadrave nuk janë aq të mëdha.

Të fundit

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Info Tjera