Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/auto_11608448538.jpg

Sot zhvillohet super derbi i Superligës, Prishtina – DritaSot prej orës 13:30, Prishtina e pret Dritën. Te Prishtina janë maksimalisht të motivuar pasi duan të vazhdojnë formën e mirë.

Në tetë ndeshjet e fundit, Prishtina nuk di për humbje duke regjistruar gjashtë fitore e dy barazime

Madje, në dy duelet e fundit ka mposhtur Gjilanin e Ballkanin. Aktualisht, Prishtina është e treta në tabelë me 31 pikë, nëntë më pak se Drita.

Kjo ndeshje i takon xhiros së tretë dhe ishte shtyrë për shkak të angazhimeve të Dritës që i pati në fillim të këtij sezoni në raundet eliminatore të Ligës së Evropës.

Të fundit

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Rashicës i bie vlera

Faqja e specializuar për transferimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ ka publikuar vlerat e rifreskuara për disa futbollistë. Milot Rashica vazhdon të ketë rënje të vlerës, nga 12 milion

Chelsea nis bisedimet për transferimin e Haaland

Chelsea dëshiron që të transferojë Erling Haalandin në këtë afat kalimtar veror. The Blues kanë filluar kontaktet me përfaqësuesit dhe duan t’i marrin shërbimet e tij. Sipas asaj që rapo

Wenger zbulon kombëtaren super favorite për Euro 2020

Ish-trajneri historik i Arsenal, Arsene Wenger, ka shpjeguar se cila kombëtare është favorite për Euro 2020 “Franca do të jetë super favorite për shumë arsye. Kryesorja është se ka fituar

​Conte nis bisedimet me disa skuadra nga ishulli

“Sky Sport” Italia tani raporton që Antonio Conte është në negociata të avancuara për t’u bërë menaxher i Tottenham Hotspur. Conte është një agjent i lirë pasi përfundoi kontratën

Çka po ndodh me Sergio Ramos?

Sergio Ramosi nuk mori pjesë në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit, që është një shenjë tjetër se ai është buzë largimit nga klubi. Real Madridi e shpalosi edhe zyrtarisht t

Info Tjera