Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/E2Iu-GsWQAAHpZr.jpg

Spanja publikon listën e lojtarëve për Euro 2020Luis Enrique ka zbuluar skuadrën e tij për Euro 2020, me lajmin më të madh se kapiteni Sergio Ramos është lënë jashtë.

Trajneri spanjoll ka zgjedhur 24 lojtarët për turneun e madh, pavarësisht se janë të lejuara 26, por lëndimi ka penguar qendërmbrojtësin që të jetë pjesë e La Roja.

Është befasuese se në listë mungojnë edhe lojtarë të tjerë nga Real Madridi, e që është për herë të parë në këtë shekull që ndodhë një gjë e tillë.

Skuadra e Spanjës me 24 lojtarë për Euro 2020:

Portierë : Unai Simon, David de Gea, Robert Sanchez.

Mbrojtësit : Jose Gaya, Jordi Alba, Pau Torres, Aymeric Laporte, Eric Garcia, Diego Llorente, Cesar Azpilicueta, Marcos Llorente.

Mesfushorët : Sergio Busquets, Rodri, Pedri, Thiago, Koke, Fabian Ruiz.

Sulmuesit: Dani Olmo, Mikel Oyarzabal, Alvaro Morata, Gerard Moreno, Ferran Torres, Adama Traore, Pablo Sarabia.

Image

Të fundit

Sterling “plas bombën”

Futbollisti i Manchester City-t në një intervistë të fundit ka pranuar se është i hapur të largohet nga Citizens, ku kohet e fundit nuk po ndihet komod. Skemat e Pep Guardiolës nuk po i përsh

Kosova nuk ia del me Suedinë

Kosova është mposhtur nga Suedia në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, Katar 2022 me të njëjtin rezultatin si në ndeshjen e parë në “Fadil Vokrri”, 3-0. Ndeshja nisi me vendasit q

Gavi mahnit Evropën, talenti i Barçës shuan një yll si Verratti

Spanja i dha fund rekordit botëror të Italisë duke siguruar një biletë për në finalen e Nations League. Ferran Torres ishte njeri i ndeshjes në “San Siro” me një dopjetë por vëmendjen m

Shuhen ëndrrat e Juves dhe Real Madrid

Pol Pogba prej vitesh ka qenë jo pak i dyzuar për të ardhmen e tij, shpesh i pa lumtur në “Old Traford” duke shprehur hapur dëshirën e tij për të ndryshuar ambient. Mesfushori francez nuk

Francë – Gjermani, formacionet e mundshme

Franca dhe Gjermania do të ballafaqohen sonte në stadiumin “Alianz Arena”, dhe mbase kjo do të jetë edhe sfida më interesante deri më tani në Euro 2020. Të dy kombëtaret vijnë në këtë

Pogba drejtë rikthimit tek Juventus

Emri i Paul Pogba lidhet me Juventusin në çdo seksion të merkatos. Mesfushori francez ka luajtur për bardhezinjtë në vitet 2012-2016, periudhë gjatë së cilës fitoi 8 trofe. Me ekipin italian

Info Tjera