Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/ronaldo.jpg

Statistikë e ‘çmendur’, Cristiano Ronaldo fiton më shumë se plotë katër skuadra të Seria A35-vjeçari që vazhdon të shkëlqejë në Seria A, fiton pagë prej 540 mijë euro në javë nga Juventusi ose më saktë 28 milionë euro çdo vit, përcjellë lajmi.net.

Sipas Gazzetta dello Sport, Ronaldo fiton katër herë më shumë se bashkëlojtari i dytë të “Bianconerët” që është Matthijs de Ligt me 7.2 milionë euro për vit.

Por, kjo nuk është asgjë duke shikuar statistikën e ‘çmendur’ të portugezit që fiton më shumë se katër skuadra të plota të Seria A.

Udinese, Hellas Verona, Spezia dhe Crotone duke mbledhur paratë e skuadrave janë më pak ose të barabarta me çmimin e Ronaldos për një edicion.

Kjo nuk është befasi për Juventusin, që paguan 214 milionë euro në pagat e lojtarëve, derisa pas tyre është Interi me 135 milionë euro në vit, ndjekur nga Roma me 101 milionë euro.

Të fundit

UEFA po mendon t’ia marrë të drejtën e organizimit të ndeshjeve tri qyteteve të mëdha evropiane për Euro 2021

UEFA po mendon të bëjë disa ndryshime sa i përket organizimit të Kampionatit Evropian Euro 2021, por që do të mbahet këtë vit. Qytetet si Dublin (Irlandë), Glasgow (Skoci) dhe Bilbao (Spanj

Kolollit i duhet ende kohë

Benjamin Kololli ende nuk është i gatshëm për lojë. Lajmi është bërë i ditur nga trajneri i skuadrës së FC Zuerichut, Massimo Rizzo. 28-vjeçari, reprezentues i Kosovës, është duke i mun

Dembele ka shënuar një supergol ndaj Sevillës (Video)

Ousmane Dembele sapo ka shënuar një supergol për Barcelonën në ndeshjen ndaj Sevillas, duke ia kujtuar tifozëve se sa i talentuar është ai. Blaugranat mbyllen pjesën e parë të ndeshjes kthy

Klopp tregon objektivin në Premier League

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka mbajtur një konferencë për media para derbit me Chelseat që zhvillohet të enjtën. Klopp theksoi se skuadra e tij synon të jetë në top 4-she. “Para n

Manchester Unitedi i ofron 85 milionë euro për mbrojtësin e Real Madridit

Manchester Unitedi është i gatshëm ta derdhë një shumë të majme parash për qendërmbrojtësin e Real Madridit, Raphael Varane, sipas mediave spanjolle. Gjiganti i Premierligës Manchester Unit

Bastisje në zyrat e Barcelonës: Arrestohet ish-presidenti Bartomeu

Është arrestuar ish-presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, bashkë me shefin ekzekutiv të klubit, Oscar Grau dhe shefin për çështje ligjore, Roman Gomez Ponti, në lidhje me skandalin

Info Tjera