Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/Strakosha.jpg

Strakosha merr një tjetër goditjeVazhdojnë lajmet e këqija për portierin e Kombëtares, Thomas Strakosha.

Ky i fundit pas një mungese të gjatë, për shkak të infektimit me Koronavirus dhe disa ndeshjeve në stol, u rikthye të luajë me Lacion vetëm në mesjavë, ndaj Fiorentinës.

Megjithatë lojtari nuk do të mund të luajë ditën e sotme në ndeshjen me Parmën.

Trajneri Simone Inzagi nuk e ka grumbulluar me pjesën tjetër të skuadrës dhe do ta ndjekë ndeshjen nga shtëpia.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, shkak për këtë mungesë është bërë një problem fizik që lojtari ka shfaqur së fundmi.

Të fundit

Manchester United fiton derbin ndaj Manchester Cityt

Manchester United e ka fituar derbin ndaj Manchester Cityt me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier. Pas vetëm dy minutash lojë në stadiumin Etihad, Djajtë e Kuq kaluan

Zgjedhjet presidenciale, Barcelona voton në Camp Nou

Sot po mbahen zgjedhjet për president të Barcelonës, pasi fillimisht u shtyen në janar për shkak të rritjes së numrit të rasteve me koronavirus në Kataluni. Ylli i Barcelonës, Messi ka shfry

Ibrahimovic me mesazh fantastik

Zlatan Ibrahimovic shpjegoi pse ai u bë nikoqir i ftuar në Festivalin e Muzikës Sanremo. Sulmuesi i Milanit shkaktoi një polemikë të madhe për vendimin e tij për të kaluar javën duke pritur

Messi dhuron një asistim fantastik për Jordi Alban, Barça në avantazh ndaj Osasunas

Argjentinasi ishte protagonist në golin e shënuar ndaj Osasunas, të cilin e shënoi Jordi Alba, transmeton lajmi.net. Messi me një pasim të gjatë dhe maestral e gjeti spanjollin i cili shënoi n

Ky lojtar luan si unë, do jetë pasardhësi im dhe nuk bëj shaka

Messi dhe Ronaldo janë në fundin e karrierës së tyre dhe të gjithë po kërkojnë për pasardhësit e tyre. Mbappe është më i mundshmi nga ajo, që ka treguar deri më tani në fushë. Edhe Pe

Paga e lartë e Ronaldos problem për Juventusin

Situata me pasojat e pandemisë ka bërë që edhe klubi më i fort ekonomikisht në futbollin italian, Juventusi, të jetë i detyruar të bëjë ndërhyrje. 31 milionë neto është paga vjetore e C

Info Tjera