Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/luis-suarez-barcelona-2019_1mzsl7xdxd7by1ozo5veq84brw.jpg

Suarez largohet si golashënuesi i tretë në histori të Barçës



ashmë është zyrtare, Luis Suarez është larguar nga Barcelona për t’u transferuar te Atletico Madrid. Ronald Koeman nuk e deshi në skuadrën e tij dhe kështu, uruguaiani, shoku më i mirë i Lionel Messit, u detyrua të kërkojë skuadër të re, duke nënshkruar me ekipin e Diego Siemeones.

Ai largohet nga Barcelona si golashënuesi i tretë më i mirë në histori të klubit, pas Cesarit dhe Lionel Messit.

Suarez është në podium me 198 gola, para tij janë Cesar me 232 gola dhe i shkëputur shumë nga të dytë, Lionel Messi, me 634 gola. Suarez largohet nga Barça edhe me shumë trofe.

Për gjashtë sezone, ai fitoi 13 trofe; 4 La Liga, 4 Copa del Rey, 2 Superkupa të Spanjës dhe nga një Uefa Champions League, Kupë të Botës dhe Superkupën e Evropës.

Suarez pritet ta veshë për dy sezone fanellën e Atletico Madrid, ku pasi për shumë sezone përjetoi emocionin e El Clasico dhe shënoi shumë gola, tani do të përjetojë edhe emocionet që të dhuron një derbi, derbi i Madridit.

Të fundit

Feronikeli – Prishtina, Krasniqi optimist për rezultat pozitiv

Prishtina nuk e ka nisur shumë mirë kampionatin, ndërsa edhe nesër do të ketë punë mjaft të vështirë, pasi luan në udhëtim te Feronikelin. Mesfushori, Endrit Krasniqi, është optimist se

Messi nuk gjen qetësi në Barcelonë

Sipas asaj që raporton ESPN, trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka thënë se Lionel Messi mund të luajë më mirë. Strategu holandez e bëri këtë deklaratë para takimit të skuadrës katalan

Zidane merr lajmin e mirë për Ramos

Sergio Ramos është gati për Ligën e Kampionëve. Kapiteni i Los Blancos u dëmtuar në humbjen befasuese të Real Madridit në shtëpi nga Cadiz, sfidë që e fituan mysafirët me rezultat minimal

Mediumi italian shkruan për formën e Mirlind Dakut

Merkato ka përfunduar, mirëpo skuadrat kanë dërguar tashmë skautët e tyre nëpër botë për të ndjekur talentët e rinjë, shkruan Calcio Style. Mediumi italian i sportit, Calcio Style ka lavd

Shënoi dy gola me Vitesse, Armando Broja në formacionin e javës në Holandë

Kritikave që shoqëruan mungesën e golit me kombëtaren, Armando Broja iu përgjigj nga kampionati holandez. Sulmuesi isht protagonist absolut në fundjavën e Eredivisie, duke shënuar dy herë në

Armando Broja, i papërmbajtshëm me dy gola

Armando Broja po tregon vlerat e tij në Holandë dhe po bind ata pak skeptikë që mendojnë se nuk është e ardhmja e sulmit të kombëtares shqiptare. Shtatalarti, i cili është nën kontratë me

Info Tjera