Sport http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/kemal-ademi-vedat-muriqi-780x439-1.jpg

Sulmuesi i ri i Fenerbahces, Kemal Ademi: Nuk ngjaj me Vedat Muriqin, nuk kam pasaportë të KosovësSulmuesi i ri i Fenerbahces, Kemal Ademi, ka folur për ueb faqen e klubit, duke iu përgjigjur disa pyetjeve edhe për Kosovën dhe Vedat Muriqin.

Ai ka një javë që është bashkuar me klubin dhe thotë se klubi i Fenerbahces është fantastik dhe se është i lumtur që është në këtë vend.

“Ka një javë që kam ardhur. Ky është një klub fantastik. Një klub me lojtarë fantastikë dhe një shtab teknik fantastik. Fenerbahçe është një ekip i shkëlqyeshëm dhe jam shumë i lumtur që jam këtu”.

Ai pastaj është pyetur se a do të luajë për Turqinë, pasi ka qenë i lidhur me këtë gjë në të shkuarën, ndërsa nënvizoi se nuk ka pasaportë të Kosovës.

“Unë kam të afërm këtu, por nuk e di nëse mund të luaj në ekipin kombëtar turk. Meqenëse kam një pasaportë zvicerane, kam edhe një pasaportë gjermane. Unë nuk kam pasaportë të Kosovës. Arsyeja pse kam një pasaportë gjermane është se kam lindur atje”, ka thënë ai.

I pyetur për ngjashmëritë me ish-sulmuesin e Fenerit, tani te Lazio, Vedat Muriqin, ai tha se nuk ka biseduar me të dhe se nuk ngjan në stilin e lojës.

“Unë nuk kam biseduar me Vedat Muriqin, por i kam shikuar ndeshjet e Vedatit në Fenerbahçe. Ai shënoi shumë gola. Është një sulmues i shkëlqyeshëm. Ai është gjithashtu një lojtar i shkëlqyeshëm te Kosova. Unë kam parë ndeshjet e tij por nuk kam folur me të”.

“Unë nuk jam një sulmues i tipit të Vedat Muriqi. Unë jam një futbollist i shpejtë për gjatësinë që kam”, ka thënë Ademi.

Tutje ish sulmuesi i Baselit shtoi se idhull e ka Zlatan Ibrahimovicin, ku edhe shokët e ish-skuadrës e thërrisnin me këtë emër.

Të fundit

Çmenduri në Holandë! Ajax shënon 13 herë brenda 75 minutave

Eredivise në Holandë ka prodhuar një spektakël të vërtetë golash me Ajax-in e pamëshirshëm. Amsterdamasit luanin në transferë ndaj VV- Venlo, vendi i 10-të në kampionat dhe një skuadër

Përballja e tretë

Istogu udhton të dielën në Vushtrri për të zhvilluar ndeshjen kampionale me Vushtrrinë. Përballja vjen pas dy ndeshjeve në EHF Europa Cup, ku istogaset i fituan me rezultatin 21-26 dhe 31-24.

Ronaldo pritet të luaj kundër Barcelonës edhe pse doli pozitiv

Cristiano Ronaldo mund të luajë me Juventusin në ndeshjen ndaj Barcelonës, në Ligën e Kampionëve, edhe pse ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Pesë herë fituesi i Topit të Artë rezultoi pozit

Muriqi titullar i Lazios nga kjo javë, Inzaghi: Ai është i gatshëm

Vedat Muriqi mund të luaj nga kjo javë titullar te Lazio. Sulmuesi kosovar ka zhvilluar tanimë dy sfida me bardhekaltërtit duke u inkuadruar nga banka rezervë. Prizrenasi luajti fillimisht ndaj S

Emërimi i selektorit të ri të Kosovës, bën buj në gjithë Spanjën

Emërimi i spanjollit selektor i Kombëtares së Kosovës në hendboll  (meshjkujt) për dy ndeshje, ka bërë bujë edhe në Spanjën që nuk e njeh Kosovën. Gazeta më e madhe sportive në Spanj

Pesë gabimet që mund ta qojnë Zizun drejt largimit

Humbja ndaj Shakhtar Donetsk në Ligën e Kampionëve e ka vendosur Zinedine Zidane në një pozitë të vështirë, nën presion serioz për të kthyer rezultatet. Përballë tij nuk është një nde

Info Tjera